سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بررسی طرح بازگردادن دارایی‌های ایران در کاخ‌سفید

یکی از مقامات بلندپایه آمریکایی با اعلام این خبر گفت که در این زمینه دسترسی به میلیاردها دلار از دارایی های مسدود شده دولت ایران برر سی می شود.
یک روزنامه آمریکایی به نقل از یک مقام ارشد این کشور اعلام کرد دولت اوباما در حال ارزیابی پیشنهاد کاهش شدت تحریم‌های ضدایرانی با ارائه پیشنهاد دسترسی به میلیاردها دلار دارایی‌های مسدود شده تهران در آمریکاست.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه نیویورک‌تایمز، یک مقام بلندپایه آمریکایی روز پنجشنبه اعلام کرد دولت اوباما در حال سنگین و سبک کردن پیشنهادی برای کاهش شدت تحریم‌ها علیه ایران با ارائه پیشنهاد دسترسی به میلیاردها دلار دارایی‌های مسدود شده تهران در آمریکاست.

به نوشته این روزنامه آمریکایی این پیشنهاد در صورتی است که ایران گام‌های مشخصی برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای خود بردارد.

یکی از مقامات بلندپایه آمریکایی با اعلام این خبر گفت که در این زمینه دسترسی به میلیاردها دلار از دارایی های مسدود شده دولت ایران برر سی می شود.

وی افزود: «چنین طرحی که بنابر آن آمریکا دارایی‌های خارجی ایران را آزاد می کند، از بروز تنش‌های سیاسی و دیپلماتیک در لغو تحریم ها که مورد توافق شماری از کشورها بود، جلوگیری می‌کند.»

این سیاستمدار آمریکایی در ادامه گفت که این اقدام به اوباما امکان انعطاف پذیری در واکنش به پیشنهادهایی که ایرانی ها در جریان مذاکرات داده اند را فراهم می‌کند بدون اینکه به تحریم هایی که برای سالها علیه ایران اعمال شده، لطمه وارد کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٧-١٣٩٢, ١۶:٣٣

   

پر مبحث ترین ها