سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اوباما:جمهوریخواهان به دنبال باج خواهی هستند

بروز شده : ٨-٠٧-١٣٩٢, ٢٢:۵٠    نسخه چاپی    
زمانی که جمهوریخواهان درک کنند نباید کل اقتصاد کشور را برای خواسته های ایدئولوژیک خود گروگان بگیرند،این اتفاق دیگر روی نخواهد داد.
واحد مرکزی خبر:

رئیس جمهور آمریکا به شدت از جمهوریخواهان به خاطر تعطیلی دولت انتقاد کرد و گفت: جمهوریخواهان می خواهند برای انجام وظیفه خود در تصویب بودجه باج خواهی کنند.

به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر ، باراک اوباما در اظهاراتی در کاخ سفید گفت: جمهوریخواهان نخستین بار در هفده سال گذشته تصمیم گرفتند دولت فدرال را تعطیل کنند. یک گروه ،یک حزب ،مجلس نمایندگان ،بخشی از دولت تصمیم گرفت بخش اصلی دولت را تعطیل کند. آنها این کار را انجام دادند زیرا یک قانون (طرح بهداشت اوباما) را دوست نداشتند. نباید این اتفاق روی می داد و جمهوریخواهان نباید دولت را تعطیل می کردند اما می خواهم به همه آمریکایی ها بگویم که چرا این اتفاق روی داده است.

جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان از تامین اعتبار دولت خودداری کردند تا ما بودجه طرح بهداشت اوباما را تامین نکنیم و این طرح را برچینیم. آنها دولت را تعطیل کردند تا طرح بیمه سلامت اجتماعی برای میلیونها آمریکایی را رد کنند. به عبارت دیگر آنها برای انجام وظیفه خود باج خواهی کردند. بسیاری از نمایندگان از جمله تعداد زیادی از جمهوریخواهان منتظر بودند جان بوئنر رئیس مجلس نمایندگان به آنها اجازه دهد که رای بدهند تا دولت تعطیل نشود. رای کافی نمایندگان دو حزب می توانست موجب تعطیل نشدن دولت شود.

رئیس جمهور آمریکا گفت: ما ممکن است تاثیر این اقدام جمهوریخواهان در تعطیلی دولت را احساس نکنیم بستگی به این دارد که این تعطیلی تا چه زمانی طول بکشد اما چند نکته را می دانیم. آخرین باری که جمهوریخواهان در 1996 دولت را تعطیل کردند ، این مسئله به اقتصاد ما صدمه زد.برخلاف سال 1996 اقتصاد ما در حال بهبود از بدترین رکود است. ما می دانیم خدمات و مزایای خاصی که صاحبان حرفه ها به آن وابسته هستند متوقف می شود. خدمات خاصی نظیر فعالیت پارکها و بناهای یادبود ملی متوقف می شود.

من شب گذشته قانونی را امضاء کردم تا حقوق یک میلیون و چهارصد هزار نیروی در حال خدمت در ارتش در جریان تعطیلی پرداخت شود. صدها هزار کارمند دولتی که بسیاری همچنان سرکار هستند مجبورند در خانه هایشان بمانند زیرا حقوقشان پرداخت نخواهد شد. این در حالی است که خانواده آنها متکی به کارشان است. ما می دانیم هر چه زمان بیشتری از این تعطیلی بگذرد ، اثرات آن بدتر خواهد بود. خانواده های بیشتری آسیب خواهند دید و مشاغل بیشتری صدمه خواهد دید. بنابراین من بار دیگر از جمهوریخواهان مجلس نمایندگان می خواهم دولت را بازگشایی کنند. خدماتی را که مردم آمریکا به آن وابسته هستند ، دوباره شروع کنند و به کارکنان دولتی که به خانه هایشان رفتند ، اجازه دهند به سرکارشان برگردند.

باراک اوباما گفت: زمانی که جمهوریخواهان درک کنند نباید کل اقتصاد کشور را برای خواسته های ایدئولوژیک خود گروگان بگیرند،این اتفاق دیگر روی نخواهد داد. همانطور که بارها گفتم من آماده هستم با دموکرات ها وجمهوریخواهان همکاری کنم.ما باید رشد اقتصادی را افزایش دهیم و فرصت های شغلی ایجاد کنیم. باید بگویم این تعطیلی به خاطر کسری بودجه یا هزینه یا بودجه نیست. ما بدهی را از زمانی که ریاست جمهوری را عهده دار شدم به نصف کاهش دادیم. در حقیقت بسیاری از خواسته هایی که اکنون جمهوریخواهان دارند موجب افزایش بدهی ما می شود. این تعطیلی برای کسری بودجه یا بودجه نیست بلکه این تعطیلی به خاطر عقب راندن تلاشهای ما در زمینه بیمه سلامت است. این چیزی است که جمهوریخواهان این روزها در برابر آن مقاومت می کنند.

نکته جالب این است که تعطیلی دولت در رسیدن آنها به هدفشان کمک نمی کند. قانون سلامت به تصویب رسید و دادگاه عالی آن را مطابق با قانون اساسی دانست. به خاطر منابع مالی آن ، این قانون تحت تاثیر تعطیلی دولت قرار نخواهد گرفت. با وجود این که دولت تعطیل شده است،بخش اعظم قانون سلامت اوباما همچنان فعال است.امروز آمریکایی هایی که بیمه ندارند می توانند به پایگاه اینترنتی healthcare.com بروند و در طرح جدید ثبت نام کنند. این طرح فرصتی برای پانزده درصد از آمریکایی ها است که بیمه ندارند. اگر کسی مبتلا به سرطان شود و بیمه درمانی داشته باشد به نسبت کسی که بیمه ندارد پنج سال بیشتر عمر می کند. دهها هزار آمریکایی هر سال فقط به خاطر نداشتن بیمه جان خود را از دست می دهند. میلیونها نفر نیز نگران بیمار شدن هستند و ما امروز این نگرانی را برطرف کردیم. برعکس ادعای جمهوریخواهان ، این قانون در حال نابود کردن اقتصاد ما نیست. در سه سال ونیم گذشته هفت میلیون و پانصد هزار شغل ایجاد شده است. آنچه که به اقتصاد ما ضربه زده است،قانون سلامت نیست بلکه بحران هایی است که بر اثر بی میلی حزب جمهوریخواه برای تامین بودجه معقول در آن بخش به وجود آمده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٧-١٣٩٢, ٢٢:۵٠

   

پر مبحث ترین ها