سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پوتین: جان کری دروغگوست

رئیس جمهور روسیه معتقد است که کنگره آمریکا حقی برای تصویب توسل به زور علیه سوریه بدون تصمیم شورای امنیت سازمان ملل متحد ندارد و چنین امری «ارتکاب تجاوز» است.
رئیس‌جمهوری روسیه وزیر امور خارجه آمریکا را فردی دروغگو خواند و گفت، جان کری این مسأله را انکار می‌کند که القاعده در کنار اپوزیسیون سوریه در جنگ داخلی این کشور ایفای نقش می‌کند.

به گزارش انتخاب، رئیس جمهوری روسیه با هشدار به کنگره آمریکا درباره حمایت از حمله به سوریه گفت: در صورتی که حمله به سوریه خارج از چارچوب سازمان ملل متحد به وقوع بپیوندد، اقدامی تجاوزکارانه خواهد بود.

لادیمیر پوتین به اعضای شورای حقوق بشر کرملین گفت: «اگر کنگره آمریکا موافقت خود را با حمله نظامی به سوریه اعلام کند، مجوز اقدامی تجاوزکارانه را صادر کرده، زیرا هر اقدام نظامی خارج از شورای امنیت سازمان ملل متحد انجام شود، تجاوز است».

شبکه تلویزیونی روسیا الیوم با اعلام این خبر نوشت: رئیس جمهور روسیه معتقد است که کنگره آمریکا حقی برای تصویب توسل به زور علیه سوریه بدون تصمیم شورای امنیت سازمان ملل متحد ندارد و چنین امری «ارتکاب تجاوز» است.

پوتین همچنین جان کری وزیر امور خارجه آمریکا را در تلاش برای جلب حمایت نمایندگان آمریکا درخصوص اقدام نظامی علیه دولت سوریه به دروغ گویی به کنگره درباره نقش القاعده در مناقشات سوریه متهم کرد و گفت: مقامات آمریکا درباره سوریه دروغ می گویند و واقعیت ها را وارونه جلوه می دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۶-١٣٩٢, ٠۶:٣٢

   

پر مبحث ترین ها