سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رهبر اخوان مصر بازداشت شد

بروز شده : ٣-٠۵-١٣٩٢, ٠٧:٠۵    نسخه چاپی    
بیانیه دادستان کل مصر همچنین به درگیری های روز دوشنبه مخالفان و موافقان مرسی در شهر قلیوب اشاره کرده است که در جریان آن دو نفر کشته و راه زراعی قاهره – اسکندریه به مدت شش ساعت بسته شده بود.
تسنیم: دادستان کل مصر روز گذشته طی بیانیه ای حکم بازداشت «محمد بدیع» رهبر اخوان المسلمین و ۸ تن دیگر از سران این گروه را به اتهام تحریک به خشونت صادر کرد.

خبرگزاری «رویترز» خبر داد: دادستان کل مصر روز گذشته طی بیانیه ای حکم بازداش «محمد بدیع» رهبر اخوان المسلمین و ۸ تن دیگر از سران این گروه را به اتهام تحریک به خشونت صادر کرد.

این اقدام پس از آن انجام شد که «عبدالفتاح السیسی» فرمانده عالی نیروهای مسلح مصری ها را به برگزاری تظاهراتی گسترده فراخواند تا بدین ترتیب ارتش برای مقابله با خشونت های خیابانی پس از عزل «محمد مرسی» رئیس جمهوری برکنار شده این کشور، مجوز دریافت کند.

بر اساس بیانیه دادستان کل، لیست بازداشت شدگان شامل محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین، «محمد البلتاجى»، «صفوت حجازى»، «عبد الرحمن البر»، «جمال عبد الهادى» و «عبدالله برکات» از رهبران اخوان المسلمین و «باسم عوده» وزیر بازرگانی، «أسامة یاسین» وزیر سابق جوانان و محمد عبد المقصود است.

در این بیانیه آمده است: «براساس تحقیقات (بخش) امنیت ملی (وزارت کشور) درباره حوادث شهر قلیوب، ده تن از سران اخوان المسلمین در این شهر گروه های مسلح را بسیج و آنها را به بستن جاده های اصلی و اتوبان و تخریب اموال خصوصی و عمومی و نیز اقدامات خشونت بار و استفاده از زور تحریک کرده اند.»

این بیانیه افزود: «متهمان با هدف ترویج فساد، بر هم زدن امنیت عمومی، ضربه زدن به منافع کشور و ارعاب شهروندان دست به اقدامات مذکور زده اند.»

بیانیه دادستان کل مصر همچنین به درگیری های روز دوشنبه مخالفان و موافقان مرسی در شهر قلیوب اشاره کرده است که در جریان آن دو نفر کشته و راه زراعی قاهره – اسکندریه به مدت شش ساعت بسته شده بود.

اخوان المسلمین که عزل مرسی از ریاست جمهوری را کودتای نظامی می خوانند، از تاریخ سوم ژوئیه تظاهرات اعتراضی گسترده ای را برپا می کنند که به کشته شدن صدها تن از غیرنظامیان و نظامیان انجامیده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۵-١٣٩٢, ٠٧:٠۵

   

پر مبحث ترین ها