سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر اسرائیلی: روحانی با غرب به توافق خواهد رسید

انچه مسلم است آن است که حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران استاد لفاظی و دیپلماسی است! او احتمالا با غرب به توافقاتی خواهد رسید تا همزمان هم برنامه هسته ای را ادامه دهد و هم از عمیق تر شدن تحریم ها و حمله نظامی جلوگیری کند.
یووال استینتز وزیر امور استراتژیک اسرائیل و فرد نزدیک به بنیامین نتانیاهو در گفتگو با روزنامه فرانسوی فیگارو اظهار داشت: مسلم است که حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران استاد لفاظی و دیپلماسی است.

به گزارش انتخاب، وی افزود: او احتمالا با غرب به توافقاتی خواهد رسید تا همزمان هم برنامه هسته ای را ادامه دهد و هم از عمیق تر شدن تحریم ها و حمله نظامی جلوگیری کند.

وزیر امور استراتژیک اسرائیل با بیان اینکه مشخص نیست ایران در حال حرکت به سمت بهار یا زمستان است گفت: انچه مسلم است آن است که حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران استاد لفاظی و دیپلماسی است!

یووال استینتز اضافه کرد: خطر آنجاست که برخلاف سخنان احمدی نژاد که همگان را می ترساند، روحانی غرب را نمی ترساند.

وی ادامه داد: روحانی با شهرت خود به عنوان یک میانه رو؛ ابزار ایده ال ایران برای دستیابی به بمب اتم است.

وزیر امور استراتژیک اسرائیل در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: پیونگ یانگ آرزوی صدور انقلاب کره شمالی را به خارج از مرزها را ندارد و تنها بقای خود را می خواهد، اما تهران جاه طلبی های جهانی دارد.

استینتز افزود: هدف ایران همیشه مشخص بوده است: آنها در پی توازن قدرت در جهان اسلام هستند.

این فرد نزدیک به نتانیاهو بیان داشت: مسئله ی هسته ی ایران مسئله ای بزرگ و در عین حال مهمترین نگرانی اسرائیل است

این وزیر اسرائیلی اظهار داشت: حل مسائل از سوریه گرفته تا مصر و لبنان و بی ثباتی منطقه ای برای ما دشوار است. اما ما باید اولویت ها را تعیین کنیم. هسته ی شدن احتمالی ایران فوق این مسائل است.

وی ادامه داد: اگر چنین احتمالی روی دهد، در دنیای بسیار خطرناک تر از امروز زندگی خواهیم کرد. در حقیقت، یک ایران هسته ای معادل سی کره شمالی است.

استینتز گفت:ما دیگر نمی توانیم از پس آغاز دور جدید گفتگوها بربیاییم، چراکه زمان نداریم و پیش از آن از خط قرمزها عبور می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٢, ١۴:٠٧

   

پر مبحث ترین ها