سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاوروف: مشارکت روحانی در نشست ژنو 2 یک ضرورت است

همه خواهان این موضوع هستند که سناریوی عراق در سوریه تکرار نشود و حقوق تمامی طیف های مختلف سوریه و اقلیت های این کشور حفظ شود.
وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: رهبری سوریه موافقت خود را با پیشنهادات گروه هشت و آمادگی برای حضور در نشست ژنو 2 اعلام کرده است.
وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر ضرورت مشارکت رئیس جمهور منتخب ایران در نشست ژنو از موافقت دمشق با پیشنهادات جی هشت درباره سوریه خبر داد.

به گزارش مهر، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه سوریه در گفتگو با روسیا الیوم اظهار داشت: اختلاف روسیه با کشورهای غربی درباره سوریه مربوط به اهداف نهایی نیست بلکه این اختلاف درباره روش های حل بحران این کشور است.

وی خاطرنشان کرد: همه خواهان این موضوع هستند که سناریوی عراق در سوریه تکرار نشود و حقوق تمامی طیف های مختلف سوریه و اقلیت های این کشور حفظ شود.

وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: رهبری سوریه موافقت خود را با پیشنهادات گروه هشت و آمادگی برای حضور در نشست ژنو 2 اعلام کرده است.

سرگئی لاوروف افزود: کشورهای غربی در مورد قانع کردن مخالفان سوری برای حضور در نشست ژنو 2 اطمینان ندارند. مسکو خواستار تعیین زمان برگزاری این نشست شده است اما کشورهای غربی اصرار دارند این نشست به زودی برگزار شود اما در عین حال به زمان آن اشاره ای نمی کنند.

وی تصریح کرد: بیشترین فعالیت مخالفان سوری مربوط به جبهه النصره است و اغلب سلاح های صادره به سوریه از طریق این گروه توزیع می شود. لاوروف همچنین گفت که کشورهای غربی خطرات راهی را که درباره سوریه در پیش گرفتند درک کرده اند.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه سخنان خود بر ضرورت مشارکت حسن روحانی رئیس جمهوری جدید ایران در نشست ژنو 2 تاکید و از موضع فرانسه در این رابطه استقبال کرد.

وی درباره موشک های "اس 300" نیز گفت که مسکو به تمامی قراردادهای خود در این زمینه پایبند است و قرارداد ویژه تحویل موشک های اس 300 به مسکو هنوز به طور کامل اجرا نشده است.

از سوی دیگر لاوروف اظهار داشت: مسکو هنوز توضیحاتی از آمریکا درباره طرح های این کشور درباره استقرار نیروهای آمریکایی در مرزهای سوریه و اردن و ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه دریافت نکرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٣-١٣٩٢, ١۵:۵٧

   

پر مبحث ترین ها