سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر اسرائیلی: بشار اسد با حمایت ایران و حزب الله باقی می ماند

ارتش سوریه حمایت بزرگی را از ایران و حزب الله دریافت می کند. حزب الله هزاران نیروی مسلح را در قالب واحدهای بسیار سازماندهی شده و بسیار مجهز به سوریه اعزام می کند. این موضوع می تواند به بشار اسد کمک کند.
عصر ايران: وزیر امور استراتژیک اسرائیل گفت که اسد می تواند با کمک ایران و حزب الله پیروز شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،"یوفال استاینیتز" که در جمع اعضای انجمن روزنامه نگاران خارجی سخن می گفت ادامه داد: چنین چیزی، امکان پذیر است. می تواند پیروز شود. معتقدم این موضوع عملی است.

وی افزود: در این مرحله از درگیری در سوریه، اگر مخالفان هیچ موفقیتی کسب نکند و حکومت دمشق در مقاومت و پایداری ادامه دهد و بتواند از ایران و حزب الله کمک دریافت کند می تواند در نهایت، در حکومت باقی بماند.

استاینیتز ادامه داد: ارتش سوریه حمایت بزرگی را از ایران و حزب الله دریافت می کند. حزب الله هزاران نیروی مسلح را در قالب واحدهای بسیار سازماندهی شده و بسیار مجهز به سوریه اعزام می کند. این موضوع می تواند به بشار اسد کمک کند.

این مقام ارشد اسرائیلی تاکید کرد: به سوریه و حکومت اسد می گویم. توجه کنید. به هیچ اقدام تحریک آمیزی در منطقه جولان یا علیه اسرائیل اجازه ندهید.

وی افزود: نمی خواهیم درگیر بحران سوریه شویم. ما را مجبور نکنید. ما را تحریک نکنید. درباره ما محاسبه غلط نکنید. اگر کسی فکر می کند که می تواند جنگ تحریک آمیزی در مرزهای ما راه بیاندازد اشتباه می کند.

این وزیر اسرائیلی تاکید کرد: این مهم است و اهمیت دارد که از توافقنامه های منع درگیری، آتش بس حفاظت شود و محترم شمرده شوند.

خبرگزاری فرانسه توصیف کرد: اسرائیل تاکنون از اتخاذ موضع شفاف و واضح درباره درگیری ها در سوریه که از دو سال پیش آغاز شده است خودداری می کند. با این حال تل آویو بارها دمشق را از هر گونه اقدامی برای کشیدن اسرائیل به نزاع سوریه هشدار داده بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٣-١٣٩٢, ٠۶:۵۶

   

پر مبحث ترین ها