سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کنترل کامل شهر قصیر به دست ارتش سوریه افتاد

در این گزارش بیانیه رسمی تلویزیون دولتی سوریه قرائت شد که در آن آمده است : نیروهای ما کنترل کامل شهر را به دست گرفته و امنیت و ثبات را به آن بازگرداندند.
تلویزیون رسمی سوریه صبح روز چهارشنبه اعلام کرد که ارتش این کشور توانسته به طور کامل کنترل شهر استراتژیک قصیر در مرز سوریه با لبنان را به دست گیرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، شبکه المیادین با پخش تصاویری از سربازان ارتش سوریه در شهر قصیر که با پرچم های سوریه و تصاویر بشار اسد در حال قدم زدن در خیابان های شهر قصیر هستند، اعلام کرد که کنترل ارتش سوریه بر این شهر کامل شده است.

در این گزارش بیانیه رسمی تلویزیون دولتی سوریه قرائت شد که در آن آمده است : نیروهای ما کنترل کامل شهر را به دست گرفته و امنیت و ثبات را به آن بازگرداندند."

یکی از سخنگویان مخالفان مسلح حکومت سوریه نیز با تایید این مساله که آنها کنترل خود را بر شهر قصیر از دست داده اند ،به شبکه الجزیره گفت که مخالفان مسلح با این حال همچنان در قصیر مشغول مبارزه با نیروهای ارتش و حزب الله لبنان هستند.

همچنین یک منبع وابسته به حزب الله لبنان نیز در گفتگو با رویترز گفت که نیروهای ارتش و حزب الله در بامداد روز چهارشنبه (امروز)در یک حمله ناگهانی شورشیان مسلح را وادار به عقب نشینی و فرار کرده اند.

شهر قصیر که در منطقه مرزی بین سوریه و لبنان واقع است در دو هفته گذشته شاهد شدید ترین درگیری ها بین ارتش سوریه و نیروهای حزب الله از سویی و شورشیان مسلح از سوی دیگر بود.

این شهر برای سوریه از اهمیت استراتژیک برخوردار است چرا که با قطع دسترسی مخالفان مسلح به این شهر، ارتش سوریه و نیروهای حزب الله لبنان می توانند کنترل یک منطقه مهم ورود و خروج سلاح و شورشیان مسلح را به دست گیرند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩٢, ٢٠:۵٣

   

پر مبحث ترین ها