سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

البرادعی: کناره‌گیری می‌کنم

البرادعي: مشروعیت صندوق به تنهایی به معنای دموکراسی نیست و مبارک همچنان بر مشروعیت صندوق تاکید می‌کرد تا اینکه سقوط کرد.
فارس: رئیس حزب الدستور و از رهبران جبهه نجات ملی معارض مصر اعلام کرد که در سپتامبر آینده از ریاست این حزب کناره‌گیری می‌کند. «محمد البرادعی» طی اظهاراتی در برنامه «اینجا پایتخت» در شبکه سی بی سی گفت: سپتامبر آینده از ریاست حزب الدستور کناره‌گیری می‌کنم، ما برای ایجاد تشکیلات بزرگ تلاش می‌کنیم و احتمال دارد حزب الدستور با حزب مصری‌های آزاده ادغام شود.

وی افزود: اگر قانون تغییر کند ما نیز در انتخابات شرکت خواهیم کرد ما می‌خواهیم به اکثریت یا اقلیتی محترم دست یابیم، ممکن است 40 درصد کرسی‌ها را بر اساس اصول عادلانه کسب کنیم، ما حاضریم در انتخابات شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم اما باید در چارچوب قانون باشد نه فاشیستی و استبدادی.

البرادعی در بخش دیگری تصریح کرد: من امیدوار هستم که مرسی درک کند که قادر به ادره مصر نیست و اگر من جای مرسی بودم این اشتباهات را مرتکب نمی‌شدم. وی افزود: مشروعیت صندوق به تنهایی به معنای دموکراسی نیست و مبارک همچنان بر مشروعیت صندوق تاکید می‌کرد تا اینکه سقوط کرد.

وی همچنین تاکید کرد که برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری تنها راه‌حل بحران کنونی مصر نیست؛ تقسیم‌بندی حوزه‌های انتخاباتی موفقیت یک گروه خاص را تضمین می‌کند و من به «جان کری» وزیر خارجه آمریکا گفتم که تقسیم‌بندی حوزه‌های انتخاباتی همانند تقسیم فراکسیون‌های سیاه در آمریکا برای موفقیت سفیدهاست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٩١, ٠٩:۵۵

   

پر مبحث ترین ها