سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاکسازی بزرگترین پناهگاه افراد مسلح در شمال غرب حلب آغاز شد

همچنین یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، یک مرکز بزرگ تجمع افراد مسلح را در منطقه اللیرمون هدف قرار دهند و به این ترتیب راه کمک‌های امدادی و نظامی به دیگر گروه‌های تروریستی فعال در این منطقه را از بین ببرند.
ارتش سوریه پاکسازی آخرین پناهگاه و دژ گروه‌های تروریستی و افراد مسلح را در منطقه «بنی زید» در شمال غربی حلب آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در حلب، ارتش سوریه در پاسخ به درخواست ساکنان مناطق غربی شهر حلب، در شمال سوریه، پاکسازی منطقه «بنی زید» در شمال غربی حلب را آغاز کرد.

منطقه بنی زید آخرین پناهگاه و دژ تروریست‌های مسلح در شمال غربی سوریه به شمار می‌آید و عملیات پاکسازی آن از دو روز گذشته آغاز شد که طی این دو روز یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، با کمک پدافند هوایی به صورت چشمگیری در این منطقه پیشروی کنند.

نیروی هوایی ارتش سوریه شمار زیادی از مراکز تجمع و اتاق‌های فرماندهی و انبارهای سلاح‌های تروریست‌ها در این منطقه را هدف قرار داده و منهدم کرد و ضربات سختی به روحیه گروه‌های تروریستی وارد کند. به همین دلیل شمار زیادی از آنها به مناطق ریف شمالی حلب فرار کردند که از جمله مناطقی است که ترکیه کمک‌های لجستیکی خود به گروه‌های مسلح را وارد خاک سوریه می‌کند.

همچنین یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، یک مرکز بزرگ تجمع افراد مسلح را در منطقه اللیرمون هدف قرار دهند و به این ترتیب راه کمک‌های امدادی و نظامی به دیگر گروه‌های تروریستی فعال در این منطقه را از بین ببرند.

پیشروی‌های ارتش سوریه در این منطقه‌ به گونه‌ای است که پیش‌بینی می‌شود، ظرف روزهای آینده با پاکسازی کامل این مناطق از تروریست‌های مسلح امنیت بار دیگر به مناطق باز گردد.

منطقه بنی‌زید، تهدید بزرگ و کابوس وحشتناکی برای مناطق غربی حلب مانند خیابان تشرین، النیل، الموکامبو، الشهباء، الخالدیة و السبیل و همچنین مناطق مسکونی الأشرفیة و السریان در جنوب شرقی حلب تشکیل می‌داد و گروه‌های تروریستی مستقر در بنی‌زید همواره مناطق فوق الذکر را هدف حملات تروریستی و گلوله‌باران‌های خویش قرار می‌دادند.

این گروه‌های تروریستی در یکی از اقدامات خود در این خصوص 30 شهروند سوری ساکن این مناطق را که اغلب کودک و زن بودند، هفته گذشته به گروگان گرفته و از آنها تحت عنوان سپر انسانی استفاده می‌کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١١-١٣٩١, ١٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها