سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تقاضای توکیو از واشنگتن برای معاف شدن از تحریمها علیه ایران

بروز شده : ٩-٠٨-١٣٩١, ١۵:٣٠    نسخه چاپی    
"کوریکی جوجیما" وزیر دارایی ژاپن در روز 11 اکتبر گذشته در دیدار با "تیموتی گیتنر" از وی تقاضا کرده است که بانکهای ژاپنی را از اعمال این تحریمها که در راستای بلوکه کردن درآمدهای نفتی ایران است، معاف کند.
یک روزنامه ژاپنی در گزارشی از تقاضای رسمی وزیر دارایی ژاپن از وزیر خزانه داری آمریکا برای معاف شدن این کشور از اعمال تحریمهای نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه اقتصادی نیکی ژاپن، مقامات توکیو از واشنگتن خواسته اند این کشورها از تحریمها علیه ایران به ویژه در بخش نفتی معاف کنند.

بنابر این گزارش، "کوریکی جوجیما" وزیر دارایی ژاپن در روز 11 اکتبر گذشته در دیدار با "تیموتی گیتنر" از وی تقاضا کرده است که بانکهای ژاپنی را از اعمال این تحریمها که در راستای بلوکه کردن درآمدهای نفتی ایران است، معاف کند.

این روزنامه ژاپنی در ادامه تاکید کرد: پیش بینی می شود دیگر واردکنندگان نفت ایران نیز همچون ژاپن مخالفت خود را با اعمال تحریمهای جدید علیه ایران اعلام کنند.

خاطر نشان می شود اخیرا خبرگزاری رویترز در گزارشی فاش کرد: شرکت نفتی رویال داچ شل در نظر دارد با دور زدن تحریمها بدهی ناشی از خرید نفت از ایران را از طریق واردات غلات به کشورمان پرداخت کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٨-١٣٩١, ١۵:٣٠

   

پر مبحث ترین ها