سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اوباما: حاضرم ماشین رئیس مجلس نمایندگان را بشویم

بروز شده : ۶-٠٨-١٣٩١, ١٣:١٧    نسخه چاپی    
ماشین «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان را می‌شویم و سگ «میچ مک کانل» رهبر اقلیت جمهوریخواهان در مجلس سنا را به گردش می‌برم و هر کاری که نیاز باشد تا این کار (توافق در زمینه کسری بودجه آمریکا با کنگره) عملی شود را انجام می‌دهم.
رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین سخنان انتخاباتی درباره توافق دولت با کنگره برای کاهش کسری بودجه، گفت که حاضر است ماشین رئیس مجلس نمایندگان را بشورد و سگ رهبر سنا را به گردش ببرد اما این قرارداد امضا شود.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (جمعه) با اشاره به اینکه پیشنهادات کاهش کسری بودجه دولت آمریکا از سوی هیئت دو حزبی موسوم به «سیمپسون بولز» بیش از حد روی کاهش هزینه‌ها به خصوص کاهش بودجه دفاعی کشور تنظیم شده‌اند، اعلام کرد که کاهش بودجه دفاعی ارائه شده در این طرح عمیق تر از آن چیزی است که او به عنوان فرمانده کل قوا از آن احساس رضایت کند.

رئیس جمهوری آمریکا که در رقابت انتخاباتی تنگاتنگی با رقیب جمهوریخواه خود «میت رامنی» به سر می‌برد، در این باره اعلام کرد که تمایل دارد تا مجددا مذاکرات با جمهوریخواهان کنگره را از سر بگیرد تا فورا به یک توافق گسترده در زمینه کاهش کسری بودجه کشور برسند.

اوباما در ادامه مصاحبه رادیویی روز گذشته خود با اشاره به اینکه توافق صورت گرفته با کنگره می‌تواند در مدت 4 ماه انجام شود، گفت: من اعلام کرده‌ام که ماشین «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان را می‌شویم و سگ «میچ مک کانل» رهبر اقلیت جمهوریخواهان در مجلس سنا را به گردش می‌برم و هر کاری که نیاز باشد تا این کار (توافق در زمینه کسری بودجه آمریکا با کنگره) عملی شود را انجام می‌دهم.

نامزد حزب دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: کار مهمی که مردم آمریکا در شرایط فعلی انتظار دارند که ما آن را عملی کنیم این است که با برخی از چالش‌های بزرگی که با آنها روبرو هستیم، به روشی معقول و متعادل و با درایت مقابله کنیم.

در ادامه این خبر آمده است که نتایج انتخابات ریاست جمهوری 6 نوامبر سال جاری آمریکا هرآنچه که باشد، آمریکا با شرایط مالی سخت و شدیدی در اواخر سال جاری روبرو می‌شود. اگر کنگره و دولت آمریکا جهت رسیدن به توافق کاهش کسری بودجه وارد عمل نشوند، در این صورت کاهش 109 میلیارد دلار از هزینه‌ها اجرایی می‌شود و نرخ‌های مالیاتی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

بر اساس این خبر، هم جمهوریخواهان و هم اوباما اعلام کرده‌اند که می‌خواهند از برخورد کشور با «صخره مالی» جلوگیری کنند اما دموکرات‌ها می‌خواهند از طریق محدود کردن هزینه‌ها در برنامه‌های رفاه اجتماعی به چنین هدفی برسند و این در حالیست که تاکید جمهوریخواهان در این زمینه روی افزایش نرخ‌های مالیاتی برای کسانی است که سالانه بیش از 250 هزار دلار درآمد دارند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که اوباما به تازگی در ارائه چند اصل برتر دستور کار خود در صورت پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،‌ در وعده‌ای تبلیغاتی متعهد شده است که در صورت پیروزی ریاست در کاخ سفید میزان کسری بودجه کشور را تا 4 تریلیون دلار کاهش خواهد داد.

طرح ارائه شده از سوی کمیسیون سیمپسون بولز با هدف ایجاد توازن در سیستم مالیاتی آمریکا از طریق افزایش درآمدهای مالیاتی و کاهش هزینه‌ها ارائه شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٨-١٣٩١, ١٣:١٧

   

پر مبحث ترین ها