سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بر اساس یک نظر سنجی؛

ترک ها مخالف جنگ علیه سوریه هستند

این اعلام از سوی مردم ترکیه در حالی است که دولت این کشور با اتخاذ رویکردی خصمانه خواستار مداخله نظامی ناتو و غرب در امور سوریه است.
بر اساس یک نظر سنجی جدید نشان می دهد که اکثریت شهروندان ترکیه مخالف جنگ کشورشان علیه سوریه هستند.

به گزارش پرس تی وی، این نظر سنجی نشان می دهد که بیش از 75 درصد از شهروندان ترکیه مخالف جنگ با سوریه هستند.

در این نظر سنجی که از سوی مؤسسه متروپل انجام شده 3 هزار نفر شرکت کرده بودند که احساسات ضد جنگ خود را نشان داده اند.

این اعلام از سوی مردم ترکیه در حالی است که دولت این کشور با اتخاذ رویکردی خصمانه خواستار مداخله نظامی ناتو و غرب در امور سوریه است.

احمدو داوود اوغلو وزیر خارجه سوریه در اظهاراتی اعلام کرد که کشورش به هرگونه نقض حاکمیت خود در مرزهایش پاسخ تلافی جویانه ای خواهد داد.

داوود اوغلو نیز ضمن تائید احتمال دخالت ناتو در مناقشه دو همسایه گفت:ناتو بطور روشن و شفاف اعلام کرده که مرزهای ترکیه با سوریه جز مرزهای ناتو تلقی می شود و این سازمان بطور شفاف حمایت خود را از ترکیه اعلام کرده است.

در همین رابطه رجب طیب اردوغان هم در کنفرانسی خبری در استانبول که با حضور شخصیت‌های سیاسی بین المللی از جمله نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب برگزار شد اوضاع و شرایط در سوریه را به وضعیت بوسنی هرزگووین در دهه 90 قرن بیستم تشبیه کرد و علنا خواستار دخالت نظامی شورای امنیت برای ممانعت از آنچه که وی کشتار در سوریه نامید، شد.

کارشناسان می گویند که امروز ترکیه در مرحله ای قرار گرفته که بر آن است تا با کارت کشورهای اسلامی در برابر کشورهای غربی به ویژه اتحادیه اروپا و آمریکا بازی کند. این کشور بر آن است تا از یکسو خود را یک بازیگر مهم منطقه ای در بحبوحه بیداری اسلامی نشان دهد و از سوی دیگر شریکی مطمئن برای ناتو و آمریکا و در عین حال از فرصت استفاده کرده خود را بعنوان یک عضو قدرتمند به اتحادیه اروپا تحمیل کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩١, ١٣:۵٨

   

پر مبحث ترین ها