سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تایمز از تحویل بزرگترین محموله اسلحه به معارضان سوری پرده برداشت

این کشتی حامل بیش از 400 تن اسلحه و مهمات برای افراد مسلح در سوریه است و به احتمال زیاد در لیبی بارگیری شده و نزدیک به 80 درصد از محموله آن به خاک سوریه منتقل شده و میان تروریست‌های مسلح توزیع شده است.
روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی برملا کرد، افراد مسلح در سوریه بزرگترین محموله اسلحه خود را توسط یک کشتی لیبیایی دریافت کردند.

روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی اعلام کرد، افراد مسلح در سوریه بزرگترین محموله اسلحه خود را توسط یک کشتی لیبیایی دریافت کردند و این کشتی هم اکنون در بندر «اسکندرون» ترکیه پهلو گرفته است.

افراد مسلح در سوریه ضمن تایید این خبر اعلام کردند: بیش از 80 درصد سلاح‌های موجود در این کشتی را به خاک سوریه منتقل کرده‌اند.

بنابر گزارش روزنامه تایمز، این کشتی حامل بیش از 400 تن اسلحه و مهمات برای افراد مسلح در سوریه است و به احتمال زیاد در لیبی بارگیری شده و نزدیک به 80 درصد از محموله آن به خاک سوریه منتقل شده و میان تروریست‌های مسلح توزیع شده است.

به نوشته این روزنامه انگلیسی این محموله موشک‌های ضد هوایی سام 7 و موشک‌های دوش پرتاب و انواع مهمات را شامل می‌شود که به ادعای گروهک‌های تروریستی فعال در سوریه اگر به درستی از آنها استفاده شود، می‌تواند تا حد زیادی وضعیت درگیری‌ها در سوریه را تغییر دهد.

تایمز به نقل از یکی از معارضان مسلح سوری که در نقل و انتقال این سلاح‌ها به خاک سوریه نقش زیادی داشته است، نوشت: این محموله بزرگترین محموله‌ای است که تاکنون مخالفان تحویل گرفتند.

به نوشته تایمز، گروه‌هایی از افراد مسلح لیبیایی نیز با این کشتی به ترکیه آمده‌اند و قصد دارند، از مرزهای ترکیه وارد خاک سوریه شوند تا در درگیری‌های این کشور مشارکت کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۶-١٣٩١, ١٢:١٣

   

پر مبحث ترین ها