سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دزدان دریایی نفت‌کش یونان را ربودند

بروز شده : ٧-٠۶-١٣٩١, ١۶:٢٢    نسخه چاپی    
ربایندگان احتمالا اعضای همان گروهی هستند که روز 19 آگوست هم یک نفت‌کش انگلیسی را ربوده‌اند. این نفت‌کش و 18 خدمه آن روز پنج‌شنبه در نزدیکی سواحل نیجریه آزاد شده‌اند.
دزدان دریایی با حمله به یک نفت‌کش یونانی در نزدیکی سواحل «توگو»، این کشتی و خدمه آن را ربودند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه «ام‌اس‌ان‌نیوز»، دزدان دریایی یک نفت‌کش متعلق به یونان را با 24 خدمه آن ربودند. این خبر را «نوئل چونگ» رئیس موسسه مالزیایی «آی‌ام‌بی» که مرکز گزارش فعالیت دزدان دریایی است، اعلام کرده و گفته است که این ربایش در 17 مایلی «لوم» پایتخت توگو انجام شده است.

با وجود اینکه در جریان این ربایش، پلیس دریایی توگو نیز وارد عمل شده و بین طرفین آتش نیز رد و بدل شده، با این وجود دزدان دریایی توانسته‌اند از پلیس توگو دور شوند.

چونگ در این باره گفته است: معمولا در این منطقه کشتی‌ها را برای 4 تا 5 روز نگه می‌دارند، آن را چپاول کرده و بار آن را که معمولا نفت و گازوئیل است، برمی‌دارند.

وی افزوده است که ربایندگان احتمالا اعضای همان گروهی هستند که روز 19 آگوست هم یک نفت‌کش انگلیسی را ربوده‌اند. این نفت‌کش و 18 خدمه آن روز پنج‌شنبه در نزدیکی سواحل نیجریه آزاد شده‌اند.

این منطقه تنها در سال جاری شاهد 36 مورد از این حملات بوده که در جریان آن‌ها این گروه‌ها اقدام به ربایش کشتی، آدم‌ربایی، و کشتن، کرده‌اند. این دزدان معمولا این حملات را با هدف دزدیدن محموله کشتی‌ها و فروش آن‌ها در بازار سیاه، انجام می‌دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۶-١٣٩١, ١۶:٢٢

   

پر مبحث ترین ها