سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اوباما مجوز كمك به مخالفان مسلح سوري را صادر كرد

دولت آمریکا اعلام كرده است كه ۲۵ میلیون دلار به شبه‌نظاميان سوری کمک می‌کند. این رقم را یک سخنگوی وزارت خارجه‌ آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن اعلام کرد. واشنگتن افزون بر آن رقمی بالغ بر ۶۴ میلیون دلار نیز از طریق سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی در اختیار سوری‌ها گذاشته است.
اوباما در حکمی که چندی پیش امضا کرده است، اجازه داد که سازمان سیا و دیگر نهادهای اطلاعاتی آمریکا مخفیانه به شبه‌نظاميان سوری كمك كنند.

شبكه خبري «سي‌ان‌ان» بدون اشاره به جزئيات بيشتر گزارش داد كه «باراک اوباما» رئيس‌جمهوری آمريكا با امضای حکمی مخفی اجازه‌ کمک به مخالفان مسلح سوري را صادر کرده است.

به گزارش ايلنا به نقل از دويچه‌وله، طبق این گزارش، اوباما در حکمی که چندی پیش امضا کرده است، اجازه داد که سازمان سیا و دیگر نهادهای اطلاعاتی آمریکا مخفیانه به شبه‌نظاميان سوری كمك كنند.

شبكه خبري سی‌ان‌ان گزارش خود را با استناد به گفته‌های مقام‌هاي آمریکایی منتشر کرده است.

سی‌ان‌ان درباره‌ نوع این کمک‌ها و زمان امضای این حکم توسط رئيس‌‌جمهوری آمریکا اطلاعاتی منتشر نکرده است. منابع سی‌ان‌ان صرفا گفته‌اند که این حکم مخفی در «ماه‌های گذشته» امضا شده است.

دولت آمریکا اعلام كرده است كه ۲۵ میلیون دلار به شبه‌نظاميان سوری کمک می‌کند. این رقم را یک سخنگوی وزارت خارجه‌ آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن اعلام کرد.

واشنگتن افزون بر آن رقمی بالغ بر ۶۴ میلیون دلار نیز از طریق سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی در اختیار سوری‌ها گذاشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۵-١٣٩١, ١٨:٣٨

   

پر مبحث ترین ها