سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موافقت مرسی با حکم دادگاه عالی قانون اساسی

محمد فؤاد جاد الله مشاور محمد مرسی در امور قانونی اعتراض ریاست جمهوری به حکم دادگاه عالی قانون اساسی را تکذیب کرد و گفت اختلاف در چگونگی اجرای حکم بود.
ریاست جمهوری مصر در بیانیه ای از تصمیم جدید خود مبنی بر موافقت با حکم دادگاه عالی قانون اساسی و انحلال پارلمان این کشور خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، محمد مرسی رئیس جمهور مصر در بیانیه ای پایبندی خود را به تصمیم دادگاه عالی قانون اساسی مبنی بر انحلال پارلمان این کشور اعلام کرد.

"یاسر علی" سخنگوی ریاست جمهوری مصر اظهار داشت که محمد مرسی در حال رایزنی با گروه ها و شورای عالی هیئتهای قانونی برای حل بحران پارلمان است.

از سوی دیگر "محمد فؤاد جاد الله" مشاور محمد مرسی در امور قانونی در این رابطه اظهار داشت: رئیس جمهور منافع عالی کشور را در نظر می گیرد و اظهاراتی مبنی بر اینکه تصمیم جدید مرسی چهره وی را مخدوش کرد بی پایه و اساس است و کسانی که این سخنان را مطرح می کنند سعی دارند بر سر راه دموکراسی در مصر مانع تراشی کنند.

وی در عین حال اعتراض ریاست جمهوری به حکم دادگاه عالی قانون اساسی را تکذیب کرد و گفت اختلاف در چگونگی اجرای حکم بود.

حمایت نامزد رد صلاحیت شده انتخابات از تصمیم مرسی

از سوی دیگر "حازم ابواسماعیل" یکی از نامزدهای رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری مصر در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر اظهار داشت: انحلال پارلمان به مثابه کودتای نظامی علیه ریاست جمهوری است.

محمد مرسی اوایل هفته حکم انحلال پارلمان را کان لم یکن تلقی کرده و خواستار برپایی جلسات آن شده بود و پس از آن جلسات پارلمان با یک سوم نمایندگان تشکیل شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩١, ١٢:۴١

   

پر مبحث ترین ها