سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هيلاري کلينتون رکورد شکست

باید بخاطر داشت که هیلاری کلینتون سالها هم به همراه همسرش بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین آمریکا به کشورهای مختلف جهان سفر می کرد. با این اوصاف مشخص می شود که توان جسمی کلینتون بسیار زیاد است.
هیلاری کلینتون رکورد سفرهای وزرای امورخارجه آمریکا را شکست زیرا توانست به بیش از یکصد کشور جهان سفر کرده باشد که این رقم بیش از دیگر وزرای امورخارجه آمریکا است.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا سفر دوره ای را به چند کشور جهان آغاز کرده است.

برنامه این سفر دوره ای کلینتون بسیار سنگین است و این برنامه ها به حدی زیاد است که حتی مقاومترین افراد در سفر را هم خسته می کند.

جیل دوتری خبرنگار این شبکه گفت:«با این اوصاف تعجبی ندارد وقتی دانشجویان در دانشگاه لتونی در ماه ژوئن از او پرسیدند که بزرگترین چالش و دشواری کار او چیست بگوید اگر فردی بخواهد وزیر امورخارجه باشد باید قدرت و توان جسمی زیادی داشته باشد. دو هفته پیش نیز کلینتون در سفری دیپلماتیک ، رکورد تاریخی به نام خودش ثبت کرد زیرا توانست به بیش از یکصد کشور جهان سفر کرده باشد که این رقم بیش از دیگر وزرای امورخارجه آمریکا است. اما پایان کار برای کلینتون نزدیک است. کلینتون شصت و چهار ساله می گوید حتی اگر باراک اوباما برای یک دوره دیگر به رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شود ، دیگر وزیر امورخارجه آمریکا نخواهد بود. خود کلینتون گفته است پس از بیست سال حضور در عرصه های بالای سیاست آمریکا خسته شده است. وقتی سفر دوره ای جاری کلینتون به پایان برسد، وی حدود بیست و هفت هزار مایل دیگر به مسافت سفرهایی خواهد افزود که در این مدت داشته است.»

جیل دوتری افزود: «هیلاری کلینتون در هواپیمایی که با آن پرواز می کند تختخواب دارد و می تواند در آن استراحت کند اما خواب در هواپیما راحت نیست. باید بخاطر داشت که هیلاری کلینتون سالها هم به همراه همسرش بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین آمریکا به کشورهای مختلف جهان سفر می کرد. با این اوصاف مشخص می شود که توان جسمی کلینتون بسیار زیاد است. احتمال دارد کلینتون با پایان وزارتش در دوره اوباما چهار سال استراحت کند. تعجبی نخواهد داشت کلینتون بخواهد برای انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزار و شانزده آمریکا نامزد شود و در صورت پیروزی به نخستین رئیس جمهور خانم آمریکا تبدیل شود.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩١, ١٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها