سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کالاهای ناتو از طریق گرجستان از افغانستان خارج می‌شوند

در حال حاضر 925 نیروی نظامی گرجستان زیر نظر فرماندهی نظامی آمریکا در افغانستان مشغول خدمت هستند و در سال جاری 750 نظامی دیگر به این گروه اضافه خواهند شد. گرجستان تاکنون 16 نیروی نظامی خود را در عملیات حمایت از صلح ناتو در افغانستان از دست داده است.
یک شبکه تلویزیونی گرجستان اعلام کرد ظاهرا بر اساس توافقات مقامات تفلیس با دولت آمریکا، بخشی از تجهیزات و کالاهای مورد استفاده نیروهای نظامی ناتو قرار است از طریق خاک این کشور از افغانستان خارج شوند.
شبکه تلویزیون «کانال 9» گرجستان اعلام کرد که کالاهای ناتو از افغانستان در پایان ماموریت کشورهای عضو این سازمان در این کشور از طریق خاک گرجستان به خارج انتقال داده خواهند شد.

این شبکه تلویزیونی یادآور شد که این احتمال وجود دارد که بخش قابل توجهی از تجهیزات و کالاهای مورد استفاده نیروهای نظامی ناتو مستقر در افغانستان از طریق خاک گرجستان از این کشور خارج شوند.

بر اساس اطلاعات این شبکه، این موضوع در سفر اخیر "دونالد رامسفلد" وزیر دفاع سابق آمریکا به گرجستان مورد بررسی قرار گرفته است.

البته این مسئله هنوز از سوی مقامات رسمی تفلیس مورد تایید قرار نگرفته است.

لازم به یادآوری است که در حال حاضر 925 نیروی نظامی گرجستان زیر نظر فرماندهی نظامی آمریکا در افغانستان مشغول خدمت هستند و در سال جاری 750 نظامی دیگر به این گروه اضافه خواهند شد. گرجستان تاکنون 16 نیروی نظامی خود را در عملیات حمایت از صلح ناتو در افغانستان از دست داده است.

پاکستان در تاریخ 3 جولای راه ترانزیتی کالاهای آمریکایی به افغانستان را به منظور حمایت از نیروهای بین المللی مستقر در این کشور را بعد از وقفه ای نسبت طولانی مجددا گشود. دقیقا یک روز بعد از آن آمریکا اعلام کرد که مبلغ 1.1 میلیارد دلار در پاسخ به این اقدام مثبت مقامات اسلام آباد به دولت پاکستان کمک مالی خواهد کرد. به گفته مقامات کاخ سفید، این مبلغ از سوی دولت پاکستان صرف مبارزه با گروه‌های تروریستی خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠۴-١٣٩١, ١۴:٠٧

   

پر مبحث ترین ها