سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نیروهای ویژه انگلیس درخط مقدم جنگ سوریه

روزنامه تایمز انگلیس به نقل از فرماندهان نظامی فاش کرد که نیروهای ویژه انگلیسی در خط مقدم جنگ در سوریه در حال مقابله با تروریست‌های داعش هستند.

به نوشته این روزنامه، نیروهای ویژه انگلیس از یگان‌های مخالفان سوری تحت حمایت غرب در برابر حملات تروریست‌های داعش دفاع می‌کنند و همزمان با مبارزات غرب برای نابود کردن گروه تروریستی داعش گمان می‌رود این عملیات نخستین مشارکت نیروهای انگلیسی در خط مقدم جنگ در خاک سوریه باشد و نقش آنها تنها به آموزش مخالفان سوری در خاک اردن محدود نمی‌شود.

نیروهای انگلیسی در ابتدا برای آموزش نیروهای "ارتش جدید سوریه" معرفی شدند؛ گروهی از مخالفان سوری که پیش از مجهز شدن از سوی پرسنل نظامی غرب برای مبارزه با داعش،‌ از نظام سوریه جدا شدند.

اما همزمان با اینکه داعش تلاش می‌کند تا جنگ خود را در چهار جبهه در سراسر خاورمیانه پیش ببرد، نیروهای انگلیسی وارد عمل شده تا تروریست‌هایی را که به مواضع یگان‌های مخالفان سوری نزدیک می‌شوند کشته و از مواضع آن‌ها دفاع کنند.

این تصمیم همزمان با آن اتخاذ شد که نیروهای انگلیسی به تدریج نقش‌های جنگی در مقابله با خلافت خود خوانده داعش را قبول کردند.

نیروهای ویژه انگلیس هفته گذشته تصمیم گرفتند تا دو خودروی انتحاری داعش در لیبی را نابود کنند.

نیروهای ویژه انگلیس تمایل دارند در جنگ‌های خارجی نقش مشورتی ایفا کنند، به شبه نظامیان محلی آموزش دهند و در جمع آوری اطلاعات به آن‌ها کمک کنند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩۵, ١٢:٠٩

   

پر مبحث ترین ها