سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود به پایگاه داعش در مرزهای رقه

نیروهای دولتی سوریه توانسته‌اند برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ از مرزهای استان رقه، پایگاه اصلی نیروهای موسوم به دولت اسلامی (داعش) عبور کنند.

خبرگزاری‌ها به نقل از یکی از مدیران مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گزارش داده‌اند که نیروهای دولت سوریه با پشتیبانی نیروهای هوایی روسیه وارد استان رقه شده‌اند. بر اساس این گزارش‌ها آنها در بزرگراهی در حال پیشروی هستند که به یک پایگاه نظامی در فرات منتهی می‌شود. در شمال استان رقه در نزدیکی سد فرات هم در روزهای گذشته نبرد دیگری میان نیروهای داعش و ائتلاف کردهای تحت حمایت آمریکا به همراهی اعراب در جریان بوده است. به این ترتیب نیروهای داعش از دو سوی استان رقه تحت فشار هستند. هم‌زمان با درگیری‌ها در رقه گزارش شده که دست‌کم ۱۰ نفر در حمله نیروهای مخالف دولت به یک منطقه تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه کشته شده و ۳۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه پیش‌بینی کرده بود که عملیات پیشروی به سوی رقه ممکن است به بسیج نیروهای داعش در داخل حلب و تقویت عملیات نظامی آنها منجر شود. مرکز استان رقه اواسط اسفند ۱۳۹۱ به طور کامل به اشغال داعش در آمد. این گروه رقه را مرکز خلافت خود اعلام کرده است.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٣-١٣٩۵, ١٧:٢١

   

پر مبحث ترین ها