سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شرکت نفت: پرداخت بدهی متهم نفتی را تأیید نمی کنیم

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: هنوز هیچ تأییدیه ای بابت پرداخت بدهی متهم نفتی به ما وصول نشده است بنابر این نمی توانیم پرداخت بدهی نامبرده را تأیید کنیم.

 

علی اکبر ماهرخ زاد در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: قرار بود بانک مرکزی و شعبه دادگاه رسیدگی کننده به پرونده (ب-ز) وصول بدهی یا ضمانت نامه مربوط به این پرداخت را تأیید و به وزارت نفت اعلام کنند اما تاکنون که پاسی از وقت اداری گذشته است هیچ اطلاعی به ما نداده اند.

وی گفت: با بانک مرکزی تماس گرفتم اما بانک مرکزی هم واریز وجهی به حساب های شرکت ملی نفت یا دیگر حساب های بانکی وزارت نفت را تأیید نکرد.

ماهرخ زاد افزود: قرار بود اگر ضمانت نامه صادر شد نسخه ای از آن به قاضی یا شعبه دادگاه رسیدگی کننده تحویل شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است ضمن اینکه وکلای متهم پیشتر سه شماره حساب از وزارت نفت گرفته اند تا بدهی نامبرده را تسویه کنند و همه گونه فرصت برای اثبات صداقت متهم را فراهم کردیم.

وی گفت: ما از بازگشت مطالباتمان از نامبرده استقبال می کنیم و امیدواریم امروز یا روز سه شنبه مطالبات ما وصول شود.

 

وکیل بابک زنجانی: بخشی از بدهی موکلم به شرکت نفت تسویه شد

وکیل بابک زنجانی گفت: بخشی از مطالبات شرکت نفت از موکلم با پرداخت نقدی بانک مرکزی تسویه شد.

رسول کوهپایه‌زاده افزود: مطالبات شرکت نفت از موکل اینجانب شامل دو بخش است؛ بخش نخست مربوط به پول واریزی از سوی بانک مرکزی به موکلم است و بخش دیگر با مبلغ محمولات نفتی مرتبط است.

وی گفت: آنچه که امروز می‌توان گفت تسویه مطالبات بخش نخست شرکت نفت یا همان واریز پول از سوی بانک مرکزی است.

کوهپایه‌زاده افزود: کل این مبلغ ، یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو است که از این مبلغ حدود 660میلیون یورو قبل از اعمال تحریم‌ها به دستور شرکت نفت توسط موکلم در حق پیمانکاران نفتی پرداخت شده است.

وکیل بابک زنجانی ادامه داد: 767 میلیون یورو باقی می‌ماند که به دلیل تحریم‌ها، امکان انتقال پول عملی نبود.

وی گفت: اتفاقی که امروز افتاد این است که معاون دادستان تهران و مسئول سرپرستی و ارزیابی اموال موکلم رسماً به دادگاه اعلام کرده که ارزش اموال داخلی موکلم تقریبا دو هزار و 600 میلیارد تومان است که با لحاظ این مبلغ و بدهی باقیمانده 767 میلیون یورویی می‌توان گفت در این زمینه تهاتر صورت گرفته است.

کوهپایه زاده افزود: این به معنای تسویه بخشی از بدهی موکلم است و در حقیقت مطالبات شرکت نفت از طریق پرداخت نقدی بانک مرکزی تسویه شد.

وی گفت: بر این اساس، خبری که امروز مبنی بر تسویه یک میلیارد و 427میلیون و 500هزار یورو مطالبات شرکت نفت از بابک زنجانی که در برخی از خبرگزاری‌ها منتشر شد نادرست است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩۴, ١٩:۵۵

   

پر مبحث ترین ها