سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قیمت بلیت اتوبوس از امروز افزایش یافت/20 درصد افزایش دیگر برای ایام نوروز

اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور نرخ‌های جدیدی را به شرکت‌ها ابلاغ کرده‌ که از امروز لازم‌الأجرا است بدین ترتیب با احتساب این افزایش قیمت، نرخ بلیت اتوبوس در ایام نوروز برای مسافران گران‌تر خواهد شد.

در حالی که طبق روال همه سال، نرخ بلیت اتوبوس‌ها در ایام نوروز به دلیل تردد‌های یک‌سرخالی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد، اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور‌ امروز قیمت‌های جدید بلیت اتوبوس را اعمال کرد تا شاهد افزایش بیشتر قیمت بلیت در نوروز ۹۴ باشیم.
 

به گزارش فارس، هر سال و در آستانه ایام نوروز، نرخ بلیت‌های اتوبوس برای جبران تردد‌های یک‌سرخالی ناوگان 20 الی 25 درصد افزایش می‌یابد.

این افزایش قیمت بلیت اتوبوس در مدت زمان طرح نوروزی از 25 اسفند تا 15 فروردین سال بعد اعمال می‌شود و پس از آن نرخ‌ها به قیمت‌های قبلی بر می گرددد.

این افزایش قیمت بدان دلیل است که ‌هزینه تردد‌های یک‌سرخالی ناوگان کاهش یابد بدین معنا که مثلاً وقتی در روز‌های ابتدایی نوروز اتوبوس‌ها از مبدأ تهران با ظرفیت تکمیل به مقصد می‌روند‌ از مقصد مسافری برای تهران وجود ندارند بدون مسافر به تهران بر‌می‌گردند که این افزایش 20 تا 25 درصدی نر‌خ‌ها تا حدی هزینه‌های آنها را جبران می‌کند.

اما امروز ‌اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور نرخ‌های جدیدی را به شرکت‌ها ابلاغ کرده‌ که از امروز لازم‌الأجرا است بدین ترتیب با احتساب این افزایش قیمت، نرخ بلیت اتوبوس در ایام نوروز برای مسافران گران‌تر خواهد شد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١١-١٣٩٣, ١۴:٠۵

   

پر مبحث ترین ها