سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رویترز گزاش داد

قیمت نفت افزایش یافت

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٣, ١٣:٠۶    نسخه چاپی    
قیمت نفت در بازارهای جهانی به دنبال پیش‌بینی حفظ قیمت نفت در بالای 60 دلار، یک دلار و نیم افزایش یافت و به 62.90 دلار در هر بشکه رسید.


قیمت نفت در بازارهای جهانی به دنبال پیش‌بینی حفظ قیمت نفت در بالای 60 دلار، یک دلار و نیم افزایش یافت و به 62.90 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش رویترز، درحالی‌که بازارهای آسیایی با قوت نخستین روز کاری خود را آغاز کردند و این توافق عمومی در بازار به وجود آمده است که قیمت نفت برنت تا پایان سال 2014 همچنان بالای 60 دلار باقی خواهد ماند، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.

از دیگر عوامل این افزایش برداشت سود از سوی سرمایه‌گذاران بوده است اما اظهارات وزیر نفت عربستان مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت در بازار شده است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.52 دلار 62.90 دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز 1.37 دلار افزایش یافت 58.50 دلار معامله شد.

اگرچه به گفته تحلیلگران، قیمت‌ها تا پایان سال میلادی بالای 60 دلار باقی می‌ماند اما آنها گفتند که افزایش بیشتر قیمت‌ها نیز بعید است.

بانک موگان استنلی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است، هرگونه افزایش قابل‌توجه برای قیمت نفت احتمال محدود خواهد بود. ما شاهد موانع بسیاری در این زمینه هستیم.

بانک ای‌ان‌زد نیز در گزارش خود اعلام کرد، درحالی‌که تقاضا برای نفت در آسیا بهبود می‌یابد، بازار اشباع از نظر عرضه در نیمه نخست سال 2015 بر قیمت نفت فشار می‌آورد.

وانگ تائو تحلیلگر رویترز نیز گفت، فراتر از عوامل بنیادی، قیمت نفت برنت در 3 ماه آینده می‌تواند تا 14.99 دلار در هر بشکه کاهش یابد و بعید است قیمت‌ها به بالای 70 دلار برسد.

منبع: خبرگزاری فارس

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٣, ١٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها