سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بنزینهای وارداتی از 15 تیرماه تاکنون دارای استاندارد یورو چهار بوده است

بر اساس نظر دیوان محاسبات کشور محموله های وارداتی بنزین در مبداء و مقصد بررسی شده و مشخص شد که همه شاخص ها بر اساس استاندارد یورو چهار بوده است.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت نفت از 15 تیر ماه امسال مکلف به واردات بنزین های یورو4 شده و در این مدت تمام محموله های وارداتی دارای استاندارد یورو 4 بوده اند.

«حسین امیری خامکانی »در گفت و گو با ایرنا،از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت و سازمان های مرتبط از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص بنزین وارداتی یورو 4 و مسائل مربوط به تولید بنزین در جلسه امروز کمیسیون انرژی خبر داد.
وی با اشاره به حضور نمایندگان وزارت نفت و رؤسای سازمان های محیط زیست و ملی استاندارد ایران،دیوان محاسبات کشور،مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و نمایندگان متقاضی در این جلسه گفت:بر اساس اظهارات مسئولین در این جلسه بنزین توزیعی تا بهمن ماه 1392 بنزین با شاخص یورو 2 بوده که دارای بنزن 2 درصد بوده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: از آن تاریخ به بعد تولید پالایشگاه اراک وارد مدار شده و در تهران توزیع می شود و دولت از اردیبهشت ماه تصمیم می گیرد استاندارد بنزین مصرفی در کشور را بر اساس شاخص های یورو 4 اجباری کند که وزارت نفت تا 15 تیرماه برای اجرای این برنامه مهلت می خواهد و از آن تاریخ تاکنون براساس نظر تمام دستگاه های حاضر در این جلسه تمام بنزین های وارداتی یورو4 بوده است.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:بر اساس نظر دیوان محاسبات کشور محموله های وارداتی بنزین در مبداء و مقصد بررسی شده و مشخص شد که همه شاخص ها بر اساس استاندارد یورو چهار بوده است.
وی افزود:محیط زیست محموله ها را در محل مصرف بررسی می کند که یک محموله در مرداد ماه بررسی شده که مطابق با استاندارد یوروچهار بوده و یک محموله هم مربوط به آبان ماه است که گزارش آن هنوز آماده نشده است.

امیری خامکانی گفت:نماینده سازمان ملی استاندارد هم در این جلسه اظهار داشت که شخص ثالث مورد تائیدی در مبدا محموله ها را بررسی می کند و خود سازمان هم درمقصد این محموله های بنزین را بررسی می کند.
وی اضافه کرد: فقط در یک مورد از محموله های وارداتی اکتان بنزین به جای 95 درصد 94،5 درصد بوده است و بر اساس نظر همه این سازمانها این محموله ها دارای شاخص یورو چهار است .

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی افزود: در نهایت قرار شد کمیته ای متشکل از طراحان طرح تحقیق و تفحص و دو نفر از اعضای کمیسیون تشکیل شود تا مستندات را بررسی کنند ضمن اینکه سازمان ملی استاندارد هم درحال بررسی 50 نمونه در9 استان است که گزارش آن طی یکی دو هفته آینده اعلام می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٨-١٣٩٣, ١٩:٢۵

   

پر مبحث ترین ها