سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توزیع دومین بسته حمایت غذایی آغاز شد

خانوارهایی که در طرح حمایت غذایی قرار می‌گیرند چهار ماه و حتی بیشتر فرصت دارند نسبت به دریافت کالاهای خود از فروشگاه‌های معرفی شده اقدام کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آغاز توزیع دومین بسته حمایت غذایی اعلام کرد : تعداد افرادی که در مرحله نخست قرار گرفتند حدود 7.5 میلیون نفر بودند که در مرحله دوم تعداد آنها به 9.5 میلیون نفر خواهد رسید.

به گزارش فارس ، علی ربیعی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: تعداد افرادی که در مرحله نخست بسته امنیت غذایی قرار گرفتند، حدود 7.5 میلیون نفر بودند که در مرحله دوم تعداد آنها به 9.5 میلیون نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: دولت، وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی را مکلف کرده است افراد دارای ناامنی غذایی را شناسایی کنند.

وزیر کار افزود: به همین دلیل کمیته‌ای برای شناسایی افرادی که از امنیت غذایی برخوردار نیستند، تشکیل شده است و براساس آن افراد نیازمند و هم افرادی که نیازهای بیشتری دارند شناسایی شوند.

وی اضافه کرد: افراد دچار سوءتغذیه، کودکان و زنان باردار شناسایی و تحت حمایت قرار می‌گیرند.

ربیعی در ادامه با بیان این که با افتخار اعلام می‌کنم دولت یازدهم در صدد محو فقر غذایی در جامعه است و تاکنون اقدامات موثری را در این زمینه انجام داده است، تصریح کرد: در این راستا 2 میلیون نفر نسبت به مرحله اول شناسایی شدند و بسته غذایی مرحله دوم نیز همانند مرحله اول بودهو اعتبارش به افراد داده می‌شود .

وی افزود: فروشگاه‌هایی که در مرحله نخست به توزیع بسته حمایت غذایی اقدام کردند در این مرحله هم مسؤولیت این مهم را برعهده خواهند داشت و افراد بدون هیچ مشکلی می‌توانند نسبت به دریافت سبد امنیت غذایی اقدام کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تاکید کرد: خانوارهایی که در طرح حمایت غذایی قرار می‌گیرند چهار ماه و حتی بیشتر فرصت دارند نسبت به دریافت کالاهای خود از فروشگاه‌های معرفی شده اقدام کنند.

وی گفت: به مناسبت عید غدیر خم اعلام می‌شود که چه خانوارهایی در این طرح قرار می گیرند و باید به فروشگاه‌ها برای دریافت کالاهای خود مراجعه کنند.

ربیعی یادآور شد: حمایت دولت از اقشار محروم جامعه فقط شامل حمایت غذایی نیست، برخی از اقشار جامعه ممکن است نیاز به آموزش در زمینه های مختلف داشته باشند که دولت برای این گونه مسائل هم می‌تواند برنامه ریزی کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها