سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احتمال کاهش قیمت خودرو قوت گرفت

در جلسه مشترک امروز مقرر شد نشست های مشترک برای شفاف تر کردن مستندات قیمت گذاری خودرو برگزار شود و با توجه به اذعان رییس شورای رقابت درباره اطلاعات و مستندات کمیسیون صنایع امیدواریم قیمت خودرو کاهش یابد.
رییس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو با اشاره به اختلافات مبنایی شورای رقابت و کمیسیون صنایع مجلس درباره قیمت گذاری خودرو گفت:نشست های مشترکی بین نماینده کمیسیون صنایع با این شورا برگزار و مستندات کمیسیون درباره قیمت گذاری خودرو ارائه خواهد شد.

ˈعلی علی لوˈ در گفت و گو با ایرنا با اشاره به حضورˈ رضا شیواˈ رییس شورای رقابت در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه بحث های مفصلی در باره قیمت گذاری خودرو و اختلافات مبنایی بین دیدگاههای دو طرف در زمینه قیمت گذاری خودرو انجام شد.
وی یادآور شد: شورای رقابت بر اساس یک فرمول قیمت خودورها را اعلام کرده و استفاده از تعابیری همچون تبانی و توافق پشت پرده و یا تعمد این شورا در قیمت گذاری درست نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:کمیسیون صنایع و شورای رقابت هر کدام بر اساس یک فرمول خاص درباره قیمت خودرو نظرات خود را ارائه کرده اند اما در نشست امروز رییس شورای رقابت پذیرفت که ممکن است مبنای محاسبه شورای رقابت اشکال داشته باشد.
وی همچنین گفت: در این نشست رییس شورای رقابت گفت که اطلاعاتی که کمیسیون صنایع مجلس دارد این شورا ندارد واز مجلس خواست که در این زمینه به شورای رقابت کمک کند.

علی لو خاطرنشان کرد:با توجه به اعلام آمادگی کمیسیون در این خصوص قرار شد من از طرف کمیسیون با شورا نشستهای مشترکی برگزار کنم و مبانی ،استدلالها و مستندات کمیسیون صنایع درباره فرمول مد نظر مجلس را مطرح کنم.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه مشترک امروز مقرر شد نشست های مشترک برای شفاف تر کردن مستندات قیمت گذاری خودرو برگزار شود و با توجه به اذعان رییس شورای رقابت درباره اطلاعات و مستندات کمیسیون صنایع امیدواریم قیمت خودرو کاهش یابد.
telegram 19dey.com
علی    30 تیر 1393 08:36
توجه توجه :خودروسازان خودروهای داخل انبار را فروختند .حال چون خودروی نیست وتکنولوژی تولید خودرو را ندارند میگن صبر کنید می خواد ارزون بشه.زمان را می خرند و با هزاران زحمت با کمک خارجیها هزار تای دیگر تولید می کنند و در تورم دیگه آن را به فروش می رسانن
  • +3

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۴-١٣٩٣, ١٩:۴۴

   

پر مبحث ترین ها