سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجلس تن به افزایش قیمت‌ خودرو نمی دهد

مواردی از قبیل کمبود کیفیت، پرداخت یارانه به خودروسازان، خروج سرمایه در گردش و تولید با کمتر از 50 درصد ظرفیت، این اعتقاد را به وجود آورده که خودروهای تولید داخل نباید افزایش قیمت داشته باشند و مجلس تن به افزایش قیمت‌ها نخواهد داد.
عضو هیات رئیسه مجلس ضمن مخالفت با دستورالعمل شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو گفت: خودروسازان باید از فضای کنونی استفاده کرده و در راستای افزایش کیفیت گام بردارند تا شاهد رقابتی شدن بازار باشیم.

بهروز نعمتی در گفت و گو با خانه ملت در واکنش به مصوبه شورای رقابت در باره قیمت خودروها داخلی، گفت: مواردی از قبیل کمبود کیفیت، پرداخت یارانه به خودروسازان، خروج سرمایه در گردش و تولید با کمتر از 50 درصد ظرفیت، این اعتقاد را به وجود آورده که خودروهای تولید داخل نباید افزایش قیمت داشته باشند و مجلس تن به افزایش قیمت‌ها نخواهد داد.
نماینده مردم اسد آباد در مجلس شورای اسلامی همچنین تحقق وعده خودروسازان مبنی بر افزایش کیفیت خودرو را بعید دانست و گفت: به هر حال امیدواریم که خودروسازان از این موقعیت استفاده کرده و با افزایش کیفیت محصولات، فضا را برای رقابتی شدن بازار فراهم سازند.

وی پیشنهاد داد که سیستم مدیریتی خودروسازها اصلاح و این صنعت به سمت خصوصی سازی و ایجاد فضای رقابت واقعی حرکت داده شود.
نعمتی با اشاره به اینکه انجمن‌های خودروسازی کارایی لازم را نداشته و باری از مشکلات خودروسازان برنمی دارد گفت: این انجمن ها همواره به دنبال فرصت طلبی بوده و باید کنار گذاشته شوند، خودروسازها نیز تنها باید به فکر ساخت خودرو باشند.

نماینده مردم اسد اباد در مجلس با بیان اینکه اگر قرار است نوآوری و کیفیت در صنعت خودرو ایجاد شود باید ملموس باشد، گفت: در حال حاضر خودرو های ساخت داخل کیفیت و مقبولیت ندارند چرا که متاسفانه کیفیت خودروها تغییری نکرده و اتفاق جدیدی در این صنعت رخ نداده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط کنونی برداشتن تعرفه واردات منطقی است بیان کرد: بنده موافق برداشتن یکباره تعرفه واردات نیستم، اما خودروسازان هم نباید با خیال راحت از این موقعیت سواستفاده کنند، بلکه باید فضا را برای رقابتی شدن بازار هموار سازند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٣, ١۵:۵٧

   

پر مبحث ترین ها