سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در 20 ماه گذشته

براساس گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی، حجم صادرات نفت خام ایران در ماه فوریه گذشته با افزایش 240 هزار بشکه ای به رقم یک میلیون و 650 هزار بشکه در روز رسید.
صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در 20 ماه گذشته رسید.
به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: صادرات نفت خام ایران در ماه فوریه 2014، به بالاترین میزان در 20 ماه اخیر رسید.
این رقم به میزان زیادی از سقف یک میلیون بشکه ای تعیین شده برای ایران در توافق هسته ای ژنو پیشی گرفته است.

براساس گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی، حجم صادرات نفت خام ایران در ماه فوریه گذشته با افزایش 240 هزار بشکه ای به رقم یک میلیون و 650 هزار بشکه در روز رسید.
این بالاترین رقم برای صادرات نفت ایران از ماه ژوئن 2012 تاکنون است.

چین، هند و کره جنوبی بیشترین سهم از افزایش صادرات نفت ایران را به خود اختصاص داده اند. از 240 هزار بشکه در روز افزایش صادرات نفت ایران، چین دارای بیشترین سهم واردات است و 168 هزار بشکه در روزبه وارداتش از نفت تهران اضافه کرده است.
هند هم با 93 هزار بشکه و کره جنوبی با 83 هزار بشکه در رتبه های بعدی هستند.
با این حال صادرات نفت ایران به ژاپن در فوریه گذشته روزانه 103 هزار بشکه کاهش یافته است.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی تاکید شده است: صادرات نفت ایران در دومین ماه متوالی سال 2014 به میزان زیادی با میانگین 2013 فاصله دارد.

در سه سال گذشته، تحریم های شدید آمریکا و اتحادیه اروپا صادرات نفت ایران را از 2.5 میلیون بشکه به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش داد. با این حال پس از انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران در بهار گذشته و توافق هسته ای ژنو میان تهران و گروه 1+5 ، روز به روز بر صادرات نفت ایران اضافه می شود و جدیدترین آمار رقم 1.65 میلیون بشکه در روز را ثبت می کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩٣, ١١:٢١

   

پر مبحث ترین ها