سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون صنایع مجلس خبر داد:

احتکار حدود ۴۰ هزار خودرو توسط یک خودروساز

اخیرا یک شرکت خودروسازی اعلام کرده که تا پایان امسال ۱۰۰ هزار خودرو تولید می کند که با احتساب تولید حداکثر ۲هزار ۴۰۰خودرو در روز، این میزان در مدت یک‌ماه توانایی تولید حدود ۶۰ هزار خودرو را دارد؛ این در حال است که و یک شرکت خودورسازی تولید ۱۰۰ هزار خودرو را اعلام کرده است، این بدان معنا است که حدود ۴۰ هزار خودرو از گذشته تولید و در انبارها نگهداری شده است و عدم عرضه به موقع خودرو نیز آشفته بازار خودرو را رقم زده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به کاهش قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو با بیان اینکه قیمت خودرو حداقل باید ۶۰ درصد کاهش یابد،گفت: اخیرا مدیر یک شرکت خودروسازی اعلام کرده است که تا پایان امسال ۱۰۰ هزار خودرو تولید می‌کند که با توجه به ظرفیت تولید مشخص است که حدود ۴۰ هزار خودرو در انبار نگهداری شده است.

بهروز نعمتی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به تصمیم دولت برای کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی خودرو با توجه به جلسه رئیس جمهور با وزیر صنعت معدن و تجارت ومدیران شرکت‌های خودروسازی، گفت: البته با توجه به اینکه قیمت خودرو بعضا تا ۲۰۰ درصد افزایش داشته است کاهش ۲۰ درصدی قیمت خودرو تاثیر گذار نخواهد بود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که اگر صنعت خودور از ارز مبادله ای استفاده می کند میزان ارزبری خودرو، هزینه های دستمزد و مواد اولیه ای که ارزبری ندارد مشخص است، در مجموع باید حداقل قیمت خودرو های داخلی ۶۰ درصد کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه در مقطع فعلی باید قیمت خودرو کاهش اساسی داشته باشد، درباره زمان کاهش قیمت خودرو اظهار کرد: کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو تا پایان امسال اعمال می شود و روز یکشنبه هفته آینده نیز احتمالا جلسه ای با خودروسازان خواهیم داشت.

نعمتی‌ادامه داد: در جلساتی که با وزیر صنعت معدن و تجارت و خودروسازان داشتیم پیشنهاد کاهش قیمت خودرو را دادیم و وزیر نیز افزایش قیمت خودرو را قبول کردند و پیگیری کاهش قیمت را در دستور کار خود قرار دادند.

این نماینده مردم در مجلس درباره دلیل اصلی افزایش قیمت خودور با توجه به اینکه برخی خودروهای داخلی ارزبر نیستند، با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت خودرو مشکل مدیریتی است، افزود:اگر مجموعه‌ای به مدت ۹ ماه با ۴۰ درصد ظرفیت خود فعالیت کند قرار نیست هزینه این کاهش ظرفیت توسط مردم پرداخت شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: اخیرا یک شرکت خودروسازی اعلام کرده که تا پایان امسال ۱۰۰ هزار خودرو تولید می کند که با احتساب تولید حداکثر ۲هزار ۴۰۰خودرو در روز، این میزان در مدت یک‌ماه توانایی تولید حدود ۶۰ هزار خودرو را دارد؛ این در حال است که و یک شرکت خودورسازی تولید ۱۰۰ هزار خودرو را اعلام کرده است، این بدان معنا است که حدود ۴۰ هزار خودرو از گذشته تولید و در انبارها نگهداری شده است و عدم عرضه به موقع خودرو نیز آشفته بازار خودرو را رقم زده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٢-١٣٩١, ١٢:٣۶

   

پر مبحث ترین ها