سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آژانس انرژی گزارش داد؛

صادرات نفت ایران به 860 هزار بشکه رسید

در این سال ها تولید روزانه نفت خام ایران به بیش از 4 میلیون و 200 هزار بشکه در روز رسید و صادرات نفت خام کشور روزانه به بالای 2 میلیون و 500 هزار بشکه رسید.

در گزارش جدید آژانس که روز گذشته منتشر شد، این نکته مورد تاکید قرار گرفته که تولید نفت ایران به کمترین میزان در دو دهه گذشته رسیده است.

به گزارش عصر ایران، در سال 1988 (1367) که سال پایانی جنگ تحمیلی با عراق بود تولید روزانه نفت خام ایران به 2 میلیون و 490 هزار بشکه در روز رسید که کمترین میزان در تاریخ پس از انقلاب اسلامی است.

بالا ترین میزان تولید و صادرات نفت ایران پس از انقلاب اسلامی در سال 1384 محقق شد. در این سال ها تولید روزانه نفت خام ایران به بیش از 4 میلیون و 200 هزار بشکه در روز رسید و صادرات نفت خام کشور روزانه به بالای 2 میلیون و 500 هزار بشکه رسید.

آژانس بین المللی انرژی با اشاره به اینکه تولید نفت ایران در 9 ماه گذشته به میزان یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته است، افزوده است که صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر سال جاری به 860 هزار بشکه رسیده است و این در حالی است که ایران در اواخر سال گذشته میلادی روزانه 2 میلیون و 200 هزار بشکه نفت صادر می کرد.

طبق این گزارش در ماه سپتامبر در مقایسه با ماه آگوست تولید نفت روزانه ایران 220 هزار بشکه کاهش داشته است
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩١, ٢٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها