سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوبخت: رشد اقتصادی از منفی 6.7 درسال 91 به مثبت 5 درسال 95 رسید

سازمان برنامه و بودجه نیز بطور جدی و فراگیر از بخش غیردولتی حمایت می کند، زیرا معتقدیم برآیند سرمایه گذاری در واحدهای تولیدی غیردولتی، کمک به بخش خصوصی و سرمایه گذاری در طرحهای عمرانی دولتی، رشد اقتصادی و اشتغالزایی را به دنبال خواهد داشت.

 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:براساس آمار، سال 91 کشور با رشد اقتصادی منفی 6.7 روبه رو بود اما دولت یازدهم این میزان را درسال نخست فعالیت خود به منفی 1.9 کاهش داد، این شاخص سال 93 کامل تغییر جهت داد و به مثبت 3 رسید و سال 94 نیز به مثبت 1.2 افزایش یافت و امسال با جهش چشمگیر به مثبت 5 رسید.

محمدباقر نوبخت جمعه شب در شورای اداری استان اصفهان افزود: مردم و بخش خصوصی کنشگران مهم و اصلی برای دستیابی به رشد اقتصادی و توسعه کشورند و دولت یازدهم به این رویکرد توجه خاص دارد.

وی ادامه داد: ثمره رشد اقتصادی، افزایش تولید و اشتغال است و در این عرصه رویکرد به مشارکت بخش خصوصی مورد توجه خاص دولت قرار دارد زیرا کنشگران رشد اقتصادی مختص دولت نیست و این مردم هستند که با مشارکت خود و در نظر گرفتن اصل 44 قانون اساسی می توانند زمینه رشد و پیشرفت را فراهم کنند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه نیز بطور جدی و فراگیر از بخش غیردولتی حمایت می کند، زیرا معتقدیم برآیند سرمایه گذاری در واحدهای تولیدی غیردولتی، کمک به بخش خصوصی و سرمایه گذاری در طرحهای عمرانی دولتی، رشد اقتصادی و اشتغالزایی را به دنبال خواهد داشت.

نوبخت خاطرنشان کرد: آمار ارائه شده از دو مرجع قابل استناد یعنی صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، رشد اقتصادی مثبت 6 درصدی را برای کشورمان نشان می دهد که این میزان رشد به رغم کاهش قیمت جهانی نفت رقم خورده است.

وی با اشاره به گزارشی دیگر از این دو مرجع اقتصادی، گفت: ایران باثبات ترین اقتصاد منطقه را دارد و کشورمان هجدهمین کشور در بین کشورهای G20 است.

گروه 20 ( G-20) یا گروه بیست اقتصاد بزرگ گروهی متشکل از وزرای اقتصاد (دارائی) و مسولان بانک‌های مرکزی بیست اقتصاد مطرح دنیاست، گروه 20 متشکل از قدرتمندترین کشورهای جهان است که در مجموع 85 درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩۵, ١٣:٢٢

   

پر مبحث ترین ها