سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش بهای نفت در پی تحریم‌های ایران

اقدامات ضد ایرانی دونالد ترامپ، بهای جهانی نفت را افزایش داد.


 بهای نفت روز جمعه پس از آن افزایش یافت که آمریکا تحریم‌هایی علیه برخی افراد و نهادهای ایران وضع کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که کاخ سفید چند روز پیش ایران را به دلیل آزمایش موشک بالستیک این کشور سرزنش کرده بود. ارقام مرتبط با افزایش مشاغل در آمریکا در ماه ژانویه نیز یکی از دلایل افزایش بهای جهانی نفت بود.

بهای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (پایه آمریکا) با 29 سنت افزایش (0.5 درصد) به 53 دلار و 83 سنت رسید. بهای نفت پایه آمریکا هفته گذشته بیش از 1 درصد افزایش را تجربه کرد.

هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال (شاخص بین‌المللی) نیز با 25 سنت افزایش، 56 دلار و 81 سنت معامله شد که به معنای افزایش بیش از 2 درصدی بهای آن در هفته گذشته است.

تعداد مشاغل در آمریکا در ماه ژانویه بیش از سطح انتظار تحلیلگران افزایش یافت. در این ماه، 227 هزار آمریکایی در مشاغل جدید مشغول به کار شدند.

این در حالی است که طلا نیز روز گذشته را با بهترین رکورد در 7 هفته اخیر به پایان رساند. بهای هر انس طلا برای تحویل در ماه آوریل با 1 دلار و 40 سنت افزایش (0.1 درصد) به 1220 دلار و 80 سنت رسید. ادامه کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر مهمترین علت افزایش بهای جهانی فلز زرد محسوب می‌شود.


منبع:العالم

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩۵, ١٠:٠۴

   

پر مبحث ترین ها