سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آخوندی: نوسازی ناوگان فرسوده زمینی، هوایی و دریایی آغاز می شود

بروز شده : ٣-١١-١٣٩۵, ١۴:٢٧    نسخه چاپی    
با اجرای طرح نوسازی ناوگان فرسوده حمل ونقل کشور از جهت تولید آلاینده 194 میلیون تن آلاینده کمتر تولید می شود.

 

وزیر راه و شهرسازی گفت که بحث نوسازی تنها مختص به جاده ها و حمل و نقل جاده ای نیست و قرار است ناوگان فرسوده، زمینی و هوایی و دریایی نوسازی شود و دولت این موضوع را با جدیت دنبال می کند.

عباس آخوندی روز یکشنبه در جریان انعقاد قرارداد سازمان حمل و نقل و راهداری و شرکت ماموت در استان البرز برای نوسازی ناوگان کشنده ها، گفت:‌ امروز قرارداد جایگزینی 5 هزار ناوگان فرسوده با شرکت ماموت منعقد شد و قرارداد 11 هزار ناوگان فرسوده با دیگر شرکت ها بسته شده و 5 هزار دستگاه هم در دست مذاکره است و مابقی هم سال آینده اجرا خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: باید بنادر ایران و حاشیه ایران را به کانون تولید به جهان معرفی کرده و آن را به محیطی مناسب برای کسب و کار و رونق اقتصادی کشور تبدیل کنیم.

آخوندی در ادامه از سرمایه گذاران خواست که برای همکاری با طرح توسعه بنادر اهتمام ورزیده و از این طریق در جهت افزایش صادرات به کشورهای منطقه مشارکت کنند.

وزیر راه وشهرسازی علت حضور خود در شرکت ماموت را نوسازی ناوگان جاده ای کشور دانست و گفت:‌ اهتمام وی‍ژه ای در این خصوص وجود دارد.

آخوندی تصریح کرد: یکی از اساسی ترین مسایل ایران بحث بهره وری است که از یک طرف از ثروت و انرژی چه بهره ای می گیریم‌ و از طرف دیگر جلوگیری از اسراف و دور ریز منابع ملی است.

وی گفت: درکشور بیش از 127 هزار کامیون بالای 35 سال داریم که هر صد کیلومتر پیمایش چیزی در حدود 60 لیتر گازوئیل مصرف می کنند.

وزیر راه وشهرسازی گفت: پس از اجرای طرح پیمایش که قرار شد کامیونهایی که دارای کارت معاینه فنی نباشند، حق پیمایش نداشته باشند و کارت سوخت هم دریافت نکنند، این رقم به 52 هزار کاهش یافت و مشخص شد این طرح پیمایش نظمی در مصرف سوخت ایجاد کرده است.

 وی گفت : با اجرای طرح نوسازی ناوگان فرسوده حمل ونقل کشور از جهت تولید آلاینده 194 میلیون تن آلاینده کمتر تولید می شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩۵, ١۴:٢٧

   

پر مبحث ترین ها