سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اختصاص اعتبار 620 میلیاردی دولت برای ایجاد اشتغال روستاییان وعشایر

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از اختصاص 620 میلیارد تومان بودجه برای اشتغال روستائیان و عشایر کشور خبر داد.


رضوی در حایشه بازدید از دومین نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایر در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما گفت: این میزان اعتبار قرار است در قالب وام های کم بهره و با کارمزد بسیار اندک به روستائیان و عشایر پرداخت شود .
وی به توجه دولت برای تامین مواد اولیه روستاییان، ایجاد صنایع تبدیلی در مناطق محروم کشور و دستیابی عشایر به بازارهای فروش را با هدف ایجاد اشتغال پایدار اشاره کرد و افزود: برهمین اساس دولت امسال به هر استان 20 میلیارد تومان اختصاص داده است که 5 درصد از نرخ کارمزد آن را بنیاد مستضعفان و 5 دصد دیگر را نیز دولت می پردازد.
رضوی با اشاره به لایحه یک فوریتی دولت که هم اکنون در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است گفت: در این لایحه 5 هزار میلیارد تومان برای روستائیان و عشایر اختصاص یافته است که در صورت تصویب در قالب وام قرض الحسنه به آنان پرداخت می شود.
وی تخصیص وام بدون کارمزد را برای روستانشینان مرزی را از دیگر اقدامات حمایتی دولت در سال 95 برشمرد و تاکید کرد: امسال همچنین حمایت بیمه ای از محصولات و تولیدات کشاورزان و روستائیان نیز در دستور کار دولت قرار گرفته است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩۵, ٢١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها