سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس هیات مدیره فدراسیون صنعت آب ایران

سهم ناپختگی تصمیم‌ها در بحران آبی کشور

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩۵, ١۵:١۶    نسخه چاپی    
عبدالرضا فروغی گفت: مشکلات آبی کشور بیش از آنکه بحران به نظر برسد، به سبب ناپختگی در تصمیم‌ گیری‌ها و تصمیم‌ سازی‌هاست؛ در حالی که با استفاده بهینه و اصلاح بازدهی آب می توان بر مسائل غلبه کرد.

رییس هیات مدیره فدراسیون صنعت آب ایران گفت: مشکلات آبی کشور بیش از آنکه بحران به نظر برسد، به سبب ناپختگی در تصمیم‌ گیری‌ها و تصمیم‌ سازی‌هاست؛ در حالی که با استفاده بهینه و اصلاح بازدهی آب می توان بر مسائل غلبه کرد.

 

عبدالرضا فروغی افزود: بحران آب در کشور وجود دارد اما بیش از اندازه بزرگ شده است و همین موضوع سبب می شود مردم و بخش خصوصی برای حل این بحران انگیزه نداشته باشند.

 

وی گفت: راهکار صحیح آن است که بحران را واقعی تلقی کنیم، اما دولت نیز باید برای رفع آن و ایجاد امنیت خاطر مردم و بخش خصوصی برنامه داشته باشد و در چنین بستری فرهنگ‌سازی بهتر اتفاق می‌افتد.

 

فروغی بیان داشت: امروز شاهد طرح‌های بر زمین مانده زیادی در وزارت نیرو هستیم که در برخی موارد مشخص نیست با چه رویکرد و هدفی تعریف شده بودند.

 

وی ادامه داد: امروز نیازمندی‌های جامعه و بخش‌های مختلف اقتصاد به آب نیز نسبت به گذشته دستخوش تغییر شده است و ساختار جدید آب باید بر مبنای همین نیازها بازتعریف شود.

 

فروغی تصریح کرد: ورود به تک‌تک این اجزا به یک رویکرد ملی واحد و بازنگری در ساختارهای موجود نیازمند است و در غیر این صورت، هرگونه برنامه‌ریزی برای حل بحران آب حیف و میل منابع کشور را به دنبال دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩۵, ١۵:١۶

   

پر مبحث ترین ها