سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در گفت و گوی اختصاصی با 19دی مطرح شد

بی نیاری کشور در گاز

تکمیل این پروژه های ملی به ظرفیت گاز کشور می افزاید که منجر به بی نیازی کشور از دیگران خواهد شد.

ابوالقاسم رحمانی مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ۱۹دی با بیان اینکه جلسات منظم دو هفته یکبار در دفتر وزیر نفت با حضور مدیران ارشد این وزارتخانه برای اجرا و روند تکمیل این پروژه‌ها داریم اظهار داشت: تکمیل این پروژه‌های ملی به ظرفیت گاز کشور می‌افزاید که منجر به بی‌نیازی کشور از دیگران خواهد شد.


وی افزود: هرچه زودتر این پروژه‌ها انجام شود، دو هدف مشخص به دست می‌آید، یکی اینکه از یک میدان مشترک میان ایران و قطر، نفع در برابری برداشت حاصل خواهد شد و دیگر اینکه بجای خریداری گاز از همسایگان شمالی در زمستان، آن هم با قیمت بالا، خودمان تولید و مصرف خواهیم کرد. پس اگر پشتیباتی و حمایت لازم ادامه یابد، باعث افزایش سرعت و تسریع در روند اجرا خواهد شد که تامین کننده منافع ملی است.


وی همچنین با اعلام اینکه فشارهای دولت آمریکا روی شرکت‌ها و ترساندن آنها از همکاری با ایران باعث شده تا برخی شرکت‌ها هنوز نتوانند با ایران همکاری داشته باشند، افزود: اگرچه این شرایط بعد از برجام تسهیل شده، اما هنوز نرمال نشده است و ما هنوز با بانکها مشکلاتی داریم و پولهایمان را با هزینه‌های ۱۵درصدی جابجا می‌کنیم.

سکوی فاز ۲۰ پارس جنوبی که روز دوشنبه از یارد شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر بارگیری و حرکت داده شد، اوایل بهمن‌ماه به تولید خواهد رسید و 28.5 میلیون مترمکعب گاز از این سکو تولید خواهد شد.

 

این سکوی تماما ایرانی در مدت زمان 21 ماه و در یارد ساحلی خرمشهر ساخته شده است و تا 5 روز آینده به محل فاز‌های 20 و 21 در موقعیت پروژه در خلیج فارس می‌رسد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩۵, ١١:١٠

   

پر مبحث ترین ها