سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پتروشیمی مروارید آماده افتتاح است

بروز شده : ١-٠٨-١٣٩۵, ١٣:۴۶    نسخه چاپی    
مدیرعامل پتروشیمی مروارید از آمادگی کامل افتتاح رسمی بزرگترین تولید کننده واحد MEG کشور، با ظرفیت تولید سالانه ٥٠٠ هزار تن و با سرمایه‌گذاری ١٢ هزار میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش 19دی به نقل از شانا، غلامرضا جوکار در نخستین نشست خبری خود پس از تکمیل طرح MEG مجتمع پتروشیمی مروارید در عسلویه، گفت: در این مجتمع با بهره‎گیری از متخصصان داخلی و نیروهای جوان و بدون حضور خارجی‌ها، ١١ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه توانستیم واحد MEG مجتمع را راه‌اندازی و در مدار تولید قرار دهیم که این دستاوردی بزرگ برای کشور است.

وی با بیان اینکه بیش از ٨٠ درصد قطعات و تجهیزات این مجتمع تولید داخل کشور است، افزود: واحد MEG مجتمع پتروشیمی مروارید بزرگترین تولید کننده این محصول در کشور است که از دی ماه پارسال در مدار تولید قرار گرفت و هم اکنون آماده افتتاح رسمی است.

جوکار، با بیان اینکه متوسط سنی نیروهای این مجتمع ٣٢ تا ٣٥ سال است، گفت: اکنون بیش از ٤٠ درصد نیروهای این مجتمع بومی استان بوشهر هستند.

مدیرعامل پتروشیمی مروارید، با تاکید بر اینکه کیفیت محصول تولیدی در پتروشیمی مروارید از مشخصه‌های مورد نیاز بازار بالاتر است، افزود: مجموع تولید پتروشیمی مروارید امسال ١٨٥ هزار تن بوده که از این میزان تولید ١٥ هزار تن در بازارهای داخلی کشور عرضه شده است.

جوکار گفت: اکنون با توجه به نوسان‎های فازها، خوراک اتیلن دریافتی پتروشیمی مروارید ٤٠ تن است که درصورت تامین خوراک لازم و نیاز بازار، ظرفیت تولید واحد MEG را می توان با هدف صادرات تا ٣٥٠ هزارتن در سال افزایش داد.

مدیرعامل پتروشیمی مروارید، مجموع صادرات واحد MEG این مجتمع پتروشیمی را از زمان راه اندازی تاکنون ٢٦٠ هزار تن اعلام کرد و افزود: مقدار خوراک این واحد ٣٤٠ هزار تن در سال اتیلن، و ٣٦٨ هزار تن در سال اکسیژن و محصولات تولیدی آن نیز شامل منو اتیلن گلایکول (MEG) دی اتیلن گلایکول (DEG) و تری اتیلن گلایکول (TEG) است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٨-١٣٩۵, ١٣:۴۶

   

پر مبحث ترین ها