سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قیمت نفت آمریکا به بالاترین سطح در ١٥ ماه گذشته رسید

کاهش قابل توجه سطح ذخیره سازی نفت برای ششمین هفته پیاپی، قیمت نفت را در پایان معاملات دیروز بازارهای جهانی نفت خام با بیش از ٢ درصد افزایش به بالاترین رقم از ١٤ ژوئیه امسال رساند.

در پی کاهش سطح ذخیره سازی‎های نفت خام آمریکا، قیمت نفت خام شاخص دابلیو تی آی آمریکا در پایان معاملات چهارشنبه بالاترین سطح در ١٥ ماه گذشته را تجربه کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، گزارش وزارت انرژی آمریکا مبنی بر کاهش قابل توجه سطح ذخیره سازی نفت برای ششمین هفته پیاپی، قیمت نفت را در پایان معاملات دیروز بازارهای جهانی نفت خام با بیش از ٢ درصد افزایش به بالاترین رقم از ١٤ ژوئیه امسال رساند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا (یی آی ای) اعلام کرد: سطح ذخیره سازی نفت این کشور در هفته منتهی به ١٤ اکتبر (٢٣مهر) پنج میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه کاهش یافت.

در پایان معاملات دیروز بازار بورس آی سی یی لندن، قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ٩٩ سنت افزایش در سطح ٥٢ دلار و ٦٧ سنت تثبیت شد.

قیمت نفت خام شاخص دبلیو تی آی آمریکا در پایان معاملات دیروز بازار بورس نیویورک (نایمکس) با یک دلار و ٣١ سنت افزایش به ٥١ دلار و ٦٠ سنت برای هر بشکه رسید.

بر اساس اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، واردات نفت خام این کشور هفته گذشته با ٩١٢ هزار بشکه در روز کاهش به ٦ میلیون و ٤٧٠ هزار بشکه در روز رسید که کمترین سطح از نوامبر ٢٠١٥ به شمار می رود و این موضوع سبب افت شدید سطح ذخیره سازی‎های آمریکا شده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٧-١٣٩۵, ١٢:٢٠

   

پر مبحث ترین ها