سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اتصال 2 شعبه اروپایی بانک سپه به نظام پرداخت یورو

بانک سپه پیش از اجرای برجام بیشترین نقش آفرینی را در بانکداری بین المللی کشور بر عهده داشت.مدیرعامل بانک سپه گفت: به زودی شعبه های رم و پاریس این بانک نیز به این سیستم متصل می شوند.
اتصال 2 شعبه اروپایی بانک سپه به نظام پرداخت یوروچقازردی گفت: بانک مرکزی سیستم ارزیابی و نمره دهی به بانک های کشور را تقریباً نهایی کرده و شاید امسال عملیاتی شود.

به گزارش عصرایران، محمدکاظم چقازردی در نشست صبح روز شنبه با خبرنگاران افزود: در صورت اجرای این سیستم رقابت به معنای واقعی کلمه در نظام بانکی بوجود خواهد آمد.

وی با بیان اینکه سازمان های موفق، توانایی ها و ویژگی های خود را در معرض دید و نقد مردم قرار می دهند، گفت : در نظام بانکی ما جای ارزیابی و نقد بانک ها با استفاده از شاخص های معتبر خالی است که امیدواریم زودتر اجرایی شود.

مدیرعامل بانک سپه افزود: در سطح دنیا سیستم های مالی و پولی به وسیله شاخص های علمی و در مولفه های مختلف نظیر درجه ریسک پذیری و توانایی خدمات رسانی به مردم مورد ارزیابی قرار می گیرد، رتبه بندی می شود و براساس این رتبه ها مردم به آنها مراجعه می کنند.

چقازردی با ابراز خشنودی از اجرای برجام و تأثیر آن بر نظام بانکی کشور گفت : بانک سپه پیش از اجرای برجام بیشترین نقش آفرینی را در بانکداری بین المللی کشور بر عهده داشت.

مدیرعامل بانک سپه افزود: در 4 تا 5 ماه بعد از اجرای برجام همه فعالیت خود را برای رسیدن به شاخص های قبل از تحریم ها در بانکداری بین المللی بکار گرفته ایم و سعی می کنیم شعب خارجی خود به خصوص شعب اروپا را به دانش روز دنیا مجهز کنیم.

اتصال 2 شعبه اروپایی بانک سپه به نظام پرداخت یورو

شعبه های رم و پاریس بانک سپه به زودی به سیستم تارگت 2 متصل می شوند.

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به اتصال شعبه فرانکفورت این بانک به نظام پرداخت یورو ( تارگت2) گفت: به زودی شعبه های رم و پاریس این بانک نیز به این سیستم متصل می شوند.


وی افزود: پس از برجام به سرعت اقدام هایی برای افزایش سرمایه شعب خارجی بانک با همکاری بانک مرکزی در دستور کار قرار گرفت و با همکاری بانک مرکزی کشورهای میزبان مجوزها به سرعت و در چند ماه گذشته اخذ شد.

چقازردی یادآور شد: پیش از اعمال تحریم ها 25 درصد گشایش اعتبار اسنادی نظام بانکی کشور توسط بانک سپه انجام می شد و شعب خارجی این بانک در کشورهای فرانسه، ایتالیا و آلمان و انگلیس مراودات گسترده ای داشتند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۶-١٣٩۵, ١٢:٢٣

   

پر مبحث ترین ها