سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله هاشمي رفسنجاني:

استفاده موثر از قدرت حمايت مردم مسئولان را در گذر از فشار تحريم‌ها موفق كرد

بروز شده : ٨-٠۵-١٣٩٠, ١۶:۵۴    نسخه چاپی    
آنچه كه مسئولان را در مراحل مختلف گذر از فشار تحريم‌ها موفق كرد، صداقت، تدبير،‌ برنامه‌ريزي و از همه مهمتر استفاده موثر و آگاهانه از قدرت حمايت‌هاي مردم بود و اگر مردم در مقطعي با سياست‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور همراه نباشند، فائق آمدن بر مشكلات سخت خواهد بود.


رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، ملت ايران را ملتي باهوش، نجيب و داراي تمدن بسيار عميق تاريخي خواند.

به گزارش  (ايسنا)، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار با مسئولان تشكل‌هاي سياسي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد و چكاد آزادانديشان، اظهار كرد: ملت ايران ملتي است كه نسل به نسل در حال ارتقا بوده و با برخورداري از موهبت وجود مكتب اهل بيت (ع) پيش قدم در بسياري از پيشرفت‌هاي جهاني شده است.

وي با اشاره به تحولات منطقه‌اي و تجربيات مردم در پيروزي انقلاب اسلامي، تصريح كرد: اكنون ايران به كمك دانشگاه آزاد اسلامي به يك ظرفيت علمي قابل توجهي در سطح منطقه و جهاني دست يافته است كه اين پيشرفت مرهون تيزبيني امام راحل در موافقت با تاسيس يك واحد دانشگاهي بزرگ سراسري غيردولتي است.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با توجه به پيشرفت‌هاي علمي و دانشگاهي كشور به ويژه دانشگاه آزاد اسلامي در عرصه‌هاي مختلف و افزايش ثبت اختراعات و ابتكارات اين مجموعه و با اشاره به افزايش تحريم‌هاي بين‌المللي عليه ايران گفت: تكيه بر مردم، ايجاد انگيزه و دلگرمي در واحدهاي توليدي، صنعتي و دانشگاهي و پرهيز از تنگ‌نظري‌ها، فشار و تحميل مي‌تواند بهره‌برداري از ابتكارات و دانش فني را افزايش و حضور مردم در عرصه‌هاي مختلف براي برخورد با دشمن‌ها و تحريم‌ها را خنثي كند.

هاشمي رفسنجاني سابقه تحريم و فشار بر مردم ايران را درازمدت و داراي سابقه تاريخي از اوايل انقلاب اسلامي تاكنون دانست و گفت: آنچه كه مسئولان را در مراحل مختلف گذر از فشار تحريم‌ها موفق كرد، صداقت، تدبير،‌ برنامه‌ريزي و از همه مهمتر استفاده موثر و آگاهانه از قدرت حمايت‌هاي مردم بود و اگر مردم در مقطعي با سياست‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور همراه نباشند، فائق آمدن بر مشكلات سخت خواهد بود.

به گزارش ايسنا، در ابتداي اين ديدار رييس و معاون فرهنگي آزاد اسلامي مشهد گزارشي از وضعيت دانشجويي و علمي دانشگاه آزاد اسلامي را ارائه كردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۵-١٣٩٠, ١۶:۵۴

   

پر مبحث ترین ها