سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عارف: برخی مطبوعات اصلاح‌طلب به منتخبین مردم حمله نکنند

کرسی شوراها باید توسط جوانان پر شود تا زمینه برای حضور آنها در مراکز مهم‌تر فراهم شود.


منتخب اول مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با گله از برخی مطبوعات اصلاح‌طلب، گفت: این مطبوعات نباید برای دفاع از رد صلاحیت‌ها به منتخبین مردم تهران حمله کنند.

به گزارش انتخاب، محمدرضا عارف در مراسم تقدیر از اعضای ستاد ائتلاف امید با اشاره به این‌که «برخی تعابیر اکنون نه صحیح است و نه به صلاح است» اظهار کرد: ما از منتخبین دفاع می‌کنیم. برای ما افتخار است که با وجود رد صلاحیت‌های غیرقابل تصور، این لیست برجسته را ارائه کردیم

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

** مردم هم با اعتماد به جریان اصلاحات و هم با بررسی لیست، به لیست ائتلاف امید اعتماد کردند و رأی دادند. ما هم باید قدر این اعتماد را بدانیم. مردم در بسیاری از حوزه‌ها به ما چک سفیدامضاء دادند و ما باید به این اعتماد پاسخ دهیم. هیچ تحلیلی نمی‌گفت در تهران 30 نفر لیست رأی بیاورند. اکنون وظیفه ما پاسداری از این اعتماد برای گام‌های بعدی است. مردم با شناخت به لیست ما رأی دادند و متوجه هم شدند که ما با وسواس این لیست را بستیم. من از رسانه‌های اصلاح‌طلب می‌خواهم به منتخبین ما کم‌لطفی نکنند.

**ما از ابتدا بر این باور بودیم که می‌توانیم اکثریت را به دست آوریم. این اتفاق در دور اول رخ داد اما اگر فعالیت‌های خود را در مرحله دوم کمرنگ کنیم و مردم هم حضور کمتری داشته باشند نمی‌توانیم برنامه‌ها و تعهداتی که داده‌ایم را با جدیت و کیفیت خوب در مجلس دنبال کنیم. برای پاسخگویی به نگاه مثبت مردم باید در مرحله دوم هم پیروز شویم.

** ما در شورای سیاست‌گذاری تصمیم گرفتیم فعالیت‌های سیاسی به گونه‌ای نباشد که مرحله دوم انتخابات را تحت‌الشعاع قرار دهد. من از اعضای ستاد هم می‌خواهم کار خود را تمام کنند و مردم را توجیه کنند تا آنها در مرحله دوم حضور یابند. نباید به خاطر موفقیت در مرحله اول، در اصلاحات سستی انجام شود. ما از 69 کرسی باقیمانده حداقل باید 40 کرسی را به دست آوریم و در دیدگاه خوشبینانه ما می‌توانیم حتی تا 50 کرسی را هم به دست آوریم.

**وعده‌های ما به مردم در شرایطی محقق می‌شود که ما اکثریت مجلس دهم را به دست آوریم. بنابراین اعضای ستاد باید بپذیرند که در سه هفته آینده از مسئولیت اصلی آنها کسب موفقیت در مرحله دوم انتخابات است.

** کرسی شوراها باید توسط جوانان پر شود تا زمینه برای حضور آنها در مراکز مهم‌تر فراهم شود. ما باید با ارزیابی عملکردهای خود اشکالات را رفع کنیم تا بتوانیم بهتر وارد مسیر دو انتخابات پیش رو شویم.

*{با اشاره به چگونگی ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت} از ابتدا ایجاد ائتلاف در دستور کار قرار داشت که البته نگرانی‌هایی هم در طول مسیر به وجود آمد اما ما خود را به جریان اصلاحات محدود نکردیم و با نگاهی فراتر از اصلاحات عمل کردیم. ما دنبال ایجاد مجلسی پاسخگو و در رأس امور بودیم و با توجه به نتایج مرحله اول انتخابات می‌توانم اعلام کنم که تقریباً‌ به اهداف خود رسیدیم.

**رونق اقتصادی،‌ اشتغال، معیشت، دستیابی به رشد 8 درصدی و نرخ بیکاری 5 درصدی و تورم تک رقمی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، افزایش نرخ طلاق و سن ازدواج،‌ کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، بیمه، مبارزه با فقر، فساد و تبعیض، مقابله با بحران‌های زیست‌محیطی، حل مشکلات جوانان و زنان و تقویت بعد نظارتی مجلس از اولویت‌های ائتلاف امید است.

** با توجه به اینکه «اولین دستور مجلس دهم بررسی برنامه ششم توسعه است» باید سریعاً این برنامه را برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز و همچنین برنامه‌های خود تحقق ببخشیم. کشور در برنامه چهارم و پنجم جلو نرفت و اکنون امیدواریم بتوانیم اهداف برنامه ششم را محقق کنیم.

** شعار اصلی ما همدلی و همبستگی است. ما باید در اداره مجلس سهم همه فراکسیون‌ها را در نظر بگیریم. زیرا انحصارطلبی در ذات اصلاحات نیست. ما دنبال شریک در مجلس هستیم و می‌خواهیم مجلس را شریک دولت کنیم البته شاید اختلاف نظر هم داشته باشیم اما نباید این اختلافات را اولویت دهیم تا بتوانیم وعده‌ها و شعارهای خود را محقق کنیم.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩۵, ١١:۴٨

   

پر مبحث ترین ها