سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جبیر: حل و فصل مسایل با ایران دشوار است

وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی خصمانه علیه ایران ادعا کرد که به دلیل سیاست‌های تهران، برای عربستان سعودی دشوار است تا روابط خوب با ایران را حفظ کند.


وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی خصمانه علیه ایران ادعا کرد که به دلیل سیاست‌های تهران، برای عربستان سعودی دشوار است تا روابط خوب با ایران را حفظ کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از گلف نیوز، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در گفت‌وگو با خبرگزاری هند و آسیا مدعی شد که اگرچه ریاض سعی کرده است تا پس از انقلاب ایران روابط خوب با تهران را توسعه دهد اما به دلیل سیاست‌های دولت این کشور این امر با دشواری رو‌به رو شده است.

وی در ادامه با بیان این که ما احترام زیادی برای فرهنگ ایران قائل هستیم ادعا کرد که دولت ایران از سیاست فرقه‌گرایی پیروی می‌کند و ایران را به مداخله در امور دیگر کشورها متهم کرد.

وزیر خارجه عربستان گفت تا زمانی که تهران سیاست‌هایش را تغییر ندهد حل و فصل مسایل با ایران دشوار خواهد بود.

روابط دیپلماتیک بین ریاض و تهران پس از اعدام روحانی شیعه در ماه ژانویه از سوی عربستان قطع شد.

اعدام شیخ نمر النمر اوضاع وخیمی را در خاورمیانه به وجود آورد و هیات‌های نمایندگی عربستان سعودی در ایران مورد حمله قرار گرفت و ریاض روابط دیپلماتیک با تهران را قطع کرد.

پیشتر مقامات ایران در پاسخ به سخنان واهی و ادعاهای بی اساس وزیر خارجه عربستان گفته بودند این سخنان را کسی جدی نمی‌گیرد و قصد پاسخگویی به این سخنان را ندارند تا به این دیپلمات بی تجربه اعتبار ببخشند. ایران همواره اعلام کرده که در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نمی‌کند و خواهان روابط سازنده با همه کشورهای منطقه است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩۴, ٢٠:۵٠

   

پر مبحث ترین ها