سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خرم: تلاش برخی تخریب کنندگان دولت، حیله و فریب انتخاباتی است

بروز شده : ٢-١٢-١٣٩۴, ٢٠:۵٧    نسخه چاپی    
کارشناس مسائل سیاسی در واکنش به کسانی که برجام را نقطه ضعف دولت توصیف می کنند، گفت: این سخنان حیله و فریبی برای تبلیغات انتخاباتی است و خود آنان بهتر می دانند این یک موفقیت استثنایی برای کشور محسوب می شود.


علی خرم در گفت وگو با ایرنا درمورد اظهارات تخریبی برخی نامزدهای اصولگرا علیه دولت در موضوع برجام افزود: آنان بهتر می دانند که این یک موفقیت استثنایی برای کشور بوده است و دولت کار خود را به درستی پیش برد.
وی تصریح کرد: تندروها نباید سنگ در کف این توافق بگذارند تا آنچه توافق شده مرحله به مرحله پیش برود.
این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: این افراد از ابتدا نیز هر موفقیتی در زمینه هسته ای به دست می آمد، مخالف منافع خود می دیدند واین موفقیت ها برای آنان ضربه بود و همواره تلاش کرده اند که موفقیت های دولت را وارونه جلوه دهند.
خرم تاکید کرد: تخریب کنندگان دولت، موفقیت در دولت یازدهم را به معنای شکست و ناکامی در دولت های نهم و دهم می دانند.
وی یادآور شد: آنان از ابتدا تلاش کردند این گونه تبلیغ کنند که رهبر معظم انقلاب از توافق هسته ای حمایت نمی کنند، ولی در نهایت دیدند که رهبری از این توافق حمایت کردند و ما امروز شاهدیم که اکثر مردم نیز از این توافق خوشحال هستند.
این کارشناس مسائل سیاسی و بین المللی ادامه داد: این گونه نیست که دولت در اجرای برجام موفق نبوده است، توافق هسته ای یک مذاکره طولانی بین المللی بود که از جمله موارد استثنایی است که ایران توانست موفق شود و ما شاهد بودیم که این مذاکرات با حفظ آبرو، حیثیت و شان جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید.
خرم افزود: دولت های نهم و دهم از نظر حقوقی و سیاسی اشتباهاتی را در پرونده هسته ای انجام داد که باعث شد در آن زمان پرونده را با نگاه غلط به شورای امنیت سازمان ملل متحد بفرستند، البته این اتفاق برای کشورهایی همچون عراق، یوگسلاوی سابق، سودان و لیبی پیش آمده بود و تا آن کشورها تسلیم کامل نشده بودند، این قطعنامه ها به حالت تعلیق در نیامد.
وی خاطرنشان کرد: موفقیت دولت روحانی در موضوع هسته ای از این جهت است که بدون این که متحمل شکستی شود با عزت و آبرومندی این مرحله را پشت سر گذاشت و توانست نتیجه ای را به دست آورد که باعث حسادت قدرت های منطقه ای شد.
این استاد دانشگاه افزود: بعد از توافق هسته ای تلاش کردیم که آن را به اعتماد سازی هشت تا 15 ساله تبدیل کنیم و برجام برای این منظور به اجرا در آمد، حفظ دستاوردهای سند هسته ای از موارد نادری بود که ایران توانست با موفقیت به دست آورد، حتی در مرحله اجرا هم ایران دسته گلی که در دولت نهم و دهم توسط تندرو ها به آب داده شده بود را به خوبی جمع کرد و ایران توانست پرستیژ بین المللی خود را به دست آورد.
وی ادامه داد: ایران کار خود را به درستی پیش برد و از این پس نیز تندروها نباید سنگ در کف این توافق بگذارند تا آنچه را توافق شده مرحله به مرحله پیش برود.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: این افراد از ابتدا نیز هر موفقیتی در زمینه هسته ای به دست می آمد، مخالف منافع خود می دیدند چراکه برای آنان ضربه بود و همواره تلاش کرده اند که موفقیت های دولت را وارونه جلوه دهند.
وی تاکید کرد: آنان از ابتدا تلاش کردند این گونه تبلیغ کنند که رهبر معظم انقلاب از توافق هسته ای حمایت نمی کنند، ولی در نهایت دیدند که رهبری از این توافق حمایت کردند و ما امروز شاهدیم که اکثر مردم نیز از این توافق خوشحال هستند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٢-١٣٩۴, ٢٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها