سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس ستاد انتخابات کشور خبر داد:

رسانه‌های دولتی از فعالیت له یا علیه نامزدهای انتخاباتی منع شدند

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ‌رسانه‌های دولتی از فردا هشت صبح نباید له یا علیه داوطلبان انتخابات فعالیت و تبلیغ کنند.

محمد حسین مقیمی عصر امروز در نشست خبری خود با اشاره به ماده ۵۹ قانون انتخابات که هر نوع فعالیت تبلیغی به وسیله امکانات و دستگاه‌های و دولتی و هم‌چنین تبلیغات رسان‌های دولتی را ممنوع می‌کند گفت: رسانه‌ها و افرادی که این قانون را زیر پا بگذارند مجرم شناخته می‌شوند.

 

وی افزود: موسسات مطبوعاتی اطلاعات، ایران، خراسان، کیهان و همشهری و روزنامه‌های اصفهان زیبا، ‌تهران تایمز، حمایت، جام جم شهرآرا، شهروند، ‌ صمت، فرهیختگان، ‌قدس، حکمتانه و خبرگزاری‌های آنا، ایبنا، ایرنا، ایسنا، ایکنا، ‌ایمنا، برنا، ‌پانا، تسنیم، حوزه، خانه ملت، دانشجو، شبستان، فارس، مهر و میزان و صدا و سیما از ساعت هشت صبح فردا (پنج‌شنبه 29 بهمن) نمی‌توانند له یا علیه نامزدهای انتخاباتی تبلیغاتی داشته باشند. هم‌چنین هفته نامه‌ها، ماهنامه‌ها و پایگاه‌های خبری مشابه نیز مشمول این قانون هستند.

 

مقیمی در ادامه خاطر نشان کرد: وزارت کشور کمیته‌ای را مامور کرده تا از فردا هشت صبح کلیه اخبار و فعالیت‌های تبلیغاتی را رصد کند تا از امکانات دولتی سو استفاده نشود ما متخلفان را به عنوان مجرم به دستگاه قضا معرفی می‌کنیم.

 

وی هم‌چنین گفت: این رسانه‌هایی که نام برده شد در طول یک هفته تبلیغات، نه می‌توانند مصاحبه‌ای با داوطلبان داشته باشند نه مناظره و اخبار نامزد‌ها نمی‌توانند پوشش دهند، اما رسانه‌های خصوصی می‌توانند تبلیغات را داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: رسانه‌ها در این یک هفته تبلیغات می‌توانند به سیاست‌های کلی نظام و سیاست‌های دولت پرداخته و بر لزوم مشارکت حداکثری تاکید کنند و اخبار احزاب یا جریان‌های سیاسی را پوشش دهند ولی نباید خبر عکس یا تحلیلی از نامزدهای انتخابات داشته باشند.

منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩۴, ١٧:۴٠

   

پر مبحث ترین ها