سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شنودهای اسرائیل لورفت،بمبارانش كردند

روز چهارشنبه طنین انفجاری سهمگین در سواحل بندر صیدای لبنان، موجب وحشت زیاد مردم منطقه شد. رسانه‌های لبنانی اعلام كردند انفجار نتیجه حملات هوایی اسرائیل به نقاطی بوده كه در آنها بخش‌هایی از تجهیزات شنود كارگزاری شده بود.به گزارش رسانه‌های لبنانی، از آنجا كه در روزهای پیش از آن، ارتش لبنان بخشی از این تجهیزات را كشف كرده بود، اسرائیل «برای جلوگیری از برملا شدن جزئیات اقدام خود» تصمیم به بمباران آنها گرفته است.

وزارت خارجه لبنان اعلام كرد كه از اسرائیل به خاطر كارگزاری تجهیزات شنود در كوه‌های لبنان و سپس منهدم كردن آنها به شورای امنیت سازمان ملل شكایت می‌كند.

روز چهارشنبه طنین انفجاری سهمگین در سواحل بندر صیدای لبنان، موجب وحشت زیاد مردم منطقه شد. رسانه‌های لبنانی اعلام كردند انفجار نتیجه حملات هوایی اسرائیل به نقاطی بوده كه در آنها بخش‌هایی از تجهیزات شنود كارگزاری شده بود.

به گزارش رسانه‌های لبنانی، از آنجا كه در روزهای پیش از آن، ارتش لبنان بخشی از این تجهیزات را كشف كرده بود، اسرائیل «برای جلوگیری از برملا شدن جزئیات اقدام خود» تصمیم به بمباران آنها گرفته است.

این رسانه‌ها همچنین تصاویری را منتشر كرده‌اند كه نشان می‌دهد تجهیزاتی در دل حفره‌هایی در كوه‌ها قرار داشته است و واژه‌هایی به زبان عبری بر روی این تجهیزات دیده می‌شود.

در لبنان همگان اتفاق نظر دارند كه هدف عواملی كه این تجهیزات را كارگزاری كرده‌اند كمك به جاسوسی و گردآوری اطلاعات در زمینه فعالیت‌های حزب‌الله لبنان بوده است. سعد حریری، نخست وزیر لبنان، نیز روز پنج‌شنبه با انتقاد از اسرائیل، این رژیم را عامل صداهای وحشت‌انگیز چهارشنبه شب در سواحل صیدا دانست.

سید حسن نصرالله، دبیركل حزب‌الله، و رسانه‌های لبنان اعلام كرده اند برخی از لبنانی‌ها با گرفتن پول از اسرائیل در كارگزاری این تجهیزات در لبنان برای رصد هرچه بیشتر تحركات حزب‌الله همكاری داشته‌اند. در یك سال اخیر حدود یك‌صد لبنانی به اتهام «همكاری با اسرائیل» از سوی نهادهای امنیتی لبنان در این كشور دستگیر شده‌اند. در همین حال ارتش اسرائیل می‌گوید كه در روزهای اخیر «تحركات غیرمعمول» هوایی بر فراز لبنان نداشته است!
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٨٩, ١٣:٠١

   

پر مبحث ترین ها