سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باهنر در واکنش به یک تذکر؛

رئیس مجلس را با حکم رسایی بازداشت نمی‌کنند

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩٠, ٢٢:٢١    نسخه چاپی    
نمی شود با حکم آقای رسایی نماینده مجلس و رئیس مجلس را بازداشت کرد، حداقل حکم عالم تری لازم است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکر نماینده تهران که رئیس مجلس را به خاطر بی توجهی به گزارش کمیسیون اصل 90 مجرم خواند، گفت: نماینده مجلس و رئیس مجلس را نمی توان به حکم آقای رسایی بازداشت کرد.

به گزارش  مهر، حمید رسایی نماینده تهران وعضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس امروز یکشنبه در تذکری خواستار قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره تخلفات هیئت رئیسه مجلس شد.

وی که در پی قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 درباره تخلف رئیس جمهور در وزارت ورزش و جوانان سخن می گفت ، ادامه داد: رعایت قانون لازم و ضروری است و کمیسیون اصل 90 مهمترین کمیسیون مجلس شورای اسلامی است، ما شاهد بودیم چند ماه قبل کمیسیون اصل 90 درباره تخلفات هیئت رئیسه در بحث مصوبه دانشگاه آزاد که مشهور به یکشنبه سیاه شد گزارشی به هیئت رئیسه ارائه کرد اما این گزارش قرائت نشد.

رسایی با اشاره به قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 که در جلسه امروز قرائت شد از تخلف در عدم تشکیل وزارت ورزش گفت: خوب است گزارش دیگری که مدفون شده و هیئت رئیسه اجازه قرائت آن را نمی دهد و درباره عملکرد هیئت رئیسه است در مجلس قرائت شود تا مردم هم از آن اطلاع پیدا کنند.

وی ادامه داد: طبق قانون چنانچه کمیسیون از مسئولی دعوت کند آن مسئول موظف است برای پاسخگویی حاضر شود در غیر این صورت طبق قانون این اقدام جرم است و دادگاه صالحه موظف است خارج از نوبت به این موضوع رسیدگی کند.

رسایی گفت: بنده شخصا از لاریجانی در یکی دو مورد به کمیسیون اصل 90 شکایت کردم در یک مورد هم به همراه 30 نماینده شکایتی به کمیسیون اصل 90 شده است از این کمیسیون پیگیری کردیم ، کمیسیون اصل 90 چند مکاتبه با آقای لاریجانی داشته آیا لاریجانی شان خود نمی داند که به کمیسیون اصل 90 پاسخ دهد؟ علیرغم مکاتبات کمیسیون اصل 90 تا کنون هیچ پاسخی داده نشده بر اساس قانون این اقدام آقای لاریجانی جرم محسوب می شود و دستگاه قضایی باید نسبت به پیگیری این جرم اقدام کند.

نادر قاضی پور در حین صحبت رسایی با گفتن 2-2  مخالفات خود را اعلام کرد که رسایی گفت تذکر دادند که 2-2 مانند هو هو است و رهبر انقلاب نسبت به آن ناراحت بودند.

پس از این گفتگوی رسایی محمد رضا باهنر که ریاست جلسه را بعد از لاریجانی عهده دار بود خطاب به رسایی گفت: شما به هیچ وجه آیین نامه را رعایت نکردید و از محدوده اختیاراتی که داشتید خارج شدید گفتیم اجازه دهیم برای یک بار هم که شده هر چه دل تنگتان می خواهد بگویید اما پشت تریبون نمی توانید مجرم تعیین کنید و حکم قضایی دهید.

باهنر گفت: نمی شود با حکم آقای رسایی نماینده مجلس و رئیس مجلس را بازداشت کرد، حداقل حکم عالم تری لازم است.

باهنر از رسایی خواست تا مسائل شخصی خود را از پشت تریبون مطرح نکند.

پس از توضیحات باهنر رسایی از جا برخواست و با فریاد اظهاراتی را خطاب به باهنر اعلام کرد که با بی توجهی باهنر و هیئت رئیسه مواجه شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩٠, ٢٢:٢١

   

پر مبحث ترین ها