سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شلیک دوباره موشک های روسیه از دریای خزر به شمال سوریه

به گفته وزیر دفاع روسیه، کشتی های جنگی روسیه در شرق دریای مدیترانه هم با شلیک موشک هایی، اهدافی را در شمال سوریه بمباران کردند.


به گفته وزیر دفاع روسیه، کشتی های جنگی روسیه در شرق دریای مدیترانه هم با شلیک موشک هایی، اهدافی را در شمال سوریه بمباران کردند.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: 18 موشک بالدار از ناوهای روسیه در دریای خزر به سمت مراکز تروریست ها در شمال سوریه شلیک شدند.

به گزارش عصرایران به نقل از سایت شبکه "روسیا الیوم"، "سرگی شویگو" وزیر دفاع روسیه گفت: ناوگان دریای خزر روسیه در روز جمعه (دیروز) 18 فروند موشک بالدار را به سمت شمال سوریه شلیک کرد. این موشک ها به سمت 7 هدف تروریستی در سوریه شلیک شدند.

وی در گزارشی خطاب به رئیس جمهور روسیه گفت: این موشک ها به سمت 7 هدف در استان های رقه، حلب و ادلب شلیک شدند و همه اهداف را نابود کردند.

شلیک موشک های روسیه از دریای خزر به شمال سوریه

به گفته وزیر دفاع روسیه، کشتی های جنگی روسیه در شرق دریای مدیترانه هم با شلیک موشک هایی، اهدافی را در شمال سوریه هدف قرار دادند.
او اضافه کرد که در این حملات 600 فرد مسلح در یکی از اهداف در استان دیرالزور سوریه کشته شدند.

این برای دومین باری است که روسیه با استفاده از موشک های شلیک شده از ناوهای مستقر در دریای خزر خود مناطق گروه های مسلح در شمال سوریه را مورد هدف قرار می دهد.

این موشک ها در مسیر دریای خزر تا شمال سوریه، از آسمان ایران و عراق عبور کرده بودند.
مسیر عبوری موشک های بالدار جدید که روز جمعه شلیک شده اند مشخص نشده اما به احتمال زیاد همان مسیر قبلی یعنی مسیر ایران - عراق است.

هنوز مقامات ایران دراین باره اظهار نظر نکرده اند.

هم اکنون جنگنده های نیروی هوایی روسیه با استقرار در خاک سوریه، مراکز داعش و گروه های مسلح را در این کشور بمباران می کنند.
ارتش روسیه از ناوهای جنگی خود در دریای خزر و دریای مدیترانه نیز در این حملات استفاده می کند.
ایران از عملیات نظامی روسیه در سوریه حمایت می کند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٨-١٣٩۴, ٢٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها