سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه

حملات روسیه اسد را نجات نمی‌دهد

رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد دخالت نظامی روسیه در جنگ داخلی سوریه به نفع بشار اسد، ممکن است حکومت این کشور را تقویت کند، اما در نهایت به نجات اسد نمی‌انجامد.

 رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد دخالت نظامی روسیه در جنگ داخلی سوریه به نفع بشار اسد، ممکن است حکومت این کشور را تقویت کند، اما در نهایت به نجات اسد نمی‌انجامد.

به گزارش فرارو، تازه‌ترین سخنان فرانسوا اولاند در مورد بحران سوریه، روز جمعه ۲۴ مهر ماه، پس از نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل بیان شده است.

دولت فرانسه از مخالفان سرسخت بشار اسد است و بارها تاکید کرده که سوریه با حضور اسد در قدرت، آینده‌ای نخواهد داشت؛ اولاند بار دیگر نیز هشدار مشابهی داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، او می‌گوید «به روشنی بیان شده است که بشار نمی‌تواند بخشی از آینده باشد. باید تا آنجا که مقدور است سریع به سمت یافتن یک راه‌حل سیاسی پیش برویم».

اولاند افزوده است «از این نطقه‌نظر، عملیات روسیه ممکن است به تقویت حکومت (سوریه) بینجامد، اما اسد را نجات نخواهد داد».

روسیه از هشتم مهر ماه، حملات هوایی خود را در سوریه آغاز کرد. به گفته مسکو این حملات به گروه موسوم به داعش و دیگر «تروریست‌ها» انجام می‌شود.

اما آمریکا، پیمان آتلانتیک شمالی و خود فرانسه می‌گویند عمده این حملات گروه‌های مخالف اسد، موسوم به «میانه‌رو»، را هدف قرار داده است. گروه‌هایی که برخی خود درگیر نبردهایی با داعش ستند و از حمایت غرب برخوردارند.

روسیه روز پنج‌شنبه اعلام کرد، همزمان با افزایش حملات زمینی ارتش و نیروهای متحد با حکومت مرکزی در دمشق، حملات هواییش کاهش یافته است.

تازه‌ترین دور از حملات هوایی مناطقی را در دمشق، ادلب، حما، حلب و دیر‌الزور هدف قرار دادند.

رئیس‌جمهوری روسیه پیشتر گفته بود «اگر نیروهای نظامی (دولت مرکزی) سوریه در مبارزه علیه تروریسم، قدرت و اراده نشان دهند، بخت پیدا کردن راهی برای مصالحه، بیشتر خواهد شد».

او در عین حال تاکید کرده است که دولتش قصد فرستادن نیروی زمینی را به سوریه ندارد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩۴, ٢٢:۵٠

   

پر مبحث ترین ها