سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مصباحی‌مقدم:

دولتی‌ها انتظار نداشته باشند در رایزنی‌های انتخاباتی سهمی بگیرند

دولتمردان نباید انتظار داشته باشند در رایزنی‌های انتخاباتی سهمی به آنها داده شود؛ البته جریان مشایی و حامیان وی می‌گویند از اردوگاه اصولگرایی خارج هستند که طیف‌های اصولگرا نیز از این امر استقبال می‌کنند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر وحدت اصولگرایان اعلام کرد: دولتمردان نباید انتظار داشته باشند در رایزنی‌های انتخاباتی سهمی به آنها داده شود.

"غلامرضا مصباحی مقدم" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت درباره وحدت اصولگرایان، گفت: این مسئله همچنان دنبال می‌شود و امید است تا در سایه تلاش‌های صورت گرفته اصولگرایان به همگرایی و وفاق دست پیدا کنند.

نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات راجع به نقش رئیس جمهور در حرکت متحد اصولگرایان برای انتخابات مجلس نهم، تصریح کرد: رئیس جمهور و دولت اصولاً به لحاظ قانونی اجازه ورود به انتخابات را ندارند، اما این قضیه به معنای کنار گذاشتن رئیس جمهور از دایره گفتمان اصولگرایی نیست.

 

بحث وحدت میان مجموعه اصولگرایان باید از مقوله انتخابات تفکیک شود

وی با بیان اینکه احزاب و گروه‌های اصولگرا برای انتخابات مجلس نیازمند ارائه فهرست مشترک هستند، افزود: رئیس جمهور و دولت در دایره اصولگرایی تعریف می‌شوند، اما بحث وحدت میان مجموعه اصولگرایان باید از مقوله انتخابات تفکیک شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: دولتمردان نباید انتظار داشته باشند در رایزنی‌های انتخاباتی سهمی به آنها داده شود؛ البته جریان مشایی و حامیان وی می‌گویند از اردوگاه اصولگرایی خارج هستند که طیف‌های اصولگرا نیز از این امر استقبال می‌کنند.

وی با اشاره به نمایندگان حامی دولت در مجلس، گفت: این افراد فاصله خود را با جریان انحرافی اعلام کردند، از این جهت جزء مجموعه اصولگرایان محسوب می‌شوند که می‌بایست تحت عنوان یک گروه اصولگرا مورد توجه قرار گیرند و امیدوار هستیم آنها به سایر احزاب، گروه‌ها و جمعیت‌های اصولگرا بپیوندند.

 

حرکت سیاسی مجموعه مشایی مورد تایید اصولگرایان نیست

عضو فراکسیون روحانیون مجلس درباره تلاش جریان انحرافی برای کسب ۱۵۰ کرسی مجلس، یاد آور شد: "عباس امیری فر" رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری این خبر را از داخل آن مجموعه رسانه‌ای کرد و گفت که آنها با اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم فهرست واحد نمی‌دهند بلکه این هدف را از کانال اصلاح‌طلبان پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه "اسفندیار رحیم مشایی" آن مجموعه را رهبری می‌کند، افزود: مشایی رسماً عضو ساختار هیئت دولت است و از نظر قانونی نباید منابع دولتی را برای امر انتخابات هزینه کند، اما خبرهایی وجود دارند مبنی بر اینکه این طیف برخلاف نص صریح قانون در شهرستان‌ها نامزد تعیین کرده و با صرف هزینه از این نامزد‌ها حمایت می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با تاکید بر اینکه حرکت سیاسی مجموعه مشایی مورد تایید اصولگرایان نیست، تصریح کرد: از آنجا که این گروه وزنی به لحاظ سیاسی ندارد، برای جریان اصولگرا خطری محسوب نمی‌شود.

انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۱۲ اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٣-١٣٩٠, ١۶:۴۵

   

پر مبحث ترین ها